reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Środa
17
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
PIT

Zwrot podatku

2019-01-23 11:35:28

Zdjęcie: Archiwum
Zwrot podatku z urzędu skarbowego, wynikający z rocznego zeznania PIT, można otrzymać przelewem na wskazane konto bankowe lub przekazem pocztowym, ale pomniejszonym o koszty przesyłki. Pieniądze można odebrać także osobiście na poczcie znajdującej się przy al. Niepodległości w Jarocinie.

Czas oczekiwania na zwrot podatku zależy też od wyboru formy zwrotu nadpłaconego podatku. Zalecany sposób to przelew na konto bankowe. To właśnie wtedy czas oczekiwania powinien być krótszy o kilka dni, ponieważ nie musimy oczekiwać na przekazanie pieniędzy i wysyłkę pocztą. Nie jest to jednak reguła i czasami może się zdarzyć, że osoba otrzymująca zwrot podatku przekazem pocztowym, otrzyma go szybciej niż ta, która zdecydowała się na przelew bankowy.

 

Podatnik dokonując wyboru formy zwrotu nadpłaconego podatku musi pamiętać o tym, iż:

 

• w przypadku zwrotu dokonanego za pośrednictwem poczty - przekazu pocztowego, kosztami obciążany jest podatnik (pomniejszeniu ulega wartość nadpłaty o kwotę 8,00 zł),

• w przypadku zwrotu na rachunek bankowy, podatnik musi wskazać w zeznaniu PIT-37 lub zaktualizować w zgłoszeniu identyfikacyjnym - numer osobistego rachunku bankowego,

• w przypadku zwrotu w kasie podatnik powinien pamiętać o konieczności osobistego stawienia się w wyznaczonym przez urząd miejscu i czasie do odbioru nadpłaty.

 

W sytuacji gdy podatnik nie wskaże wybranej formy zwrotu nadpłaconego podatku, nie wykaże numeru rachunku w zeznaniu PIT-37 lub nie złoży odpowiedniego formularza    (ZAP-3 lub CEIDG-1) zawierającego numer rachunku bankowego, wówczas urząd skarbowy nadpłatę przekazuje za pośrednictwem Poczty Polskiej czyli przekazem pocztowym. Koszty ponosi podatnik.

 

Termin zwrotu

 

Na zwrot nadpłaty wykazanej przez podatnika w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych urząd skarbowy ma zasadniczo 3 miesiące. Termin ten liczy się od dnia złożenia zeznania. Czas oczekiwania na pieniądze może się wydłużyć, gdy zeznanie zostanie skorygowane. Możliwych jest kilka scenariuszy.

 

Zeznanie może być skorygowane przez pracowników urzędu skarbowego po przeprowadzeniu czynności sprawdzających. Termin zwrotu nadpłaty po dokonaniu "urzędowej" korekty zeznania wynosi 3 miesiące, licząc od dnia upływu terminu do wniesienia sprzeciwu. Na jego wniesienie podatnik ma natomiast 14 dni od dnia otrzymania uwierzytelnionej kopii skorygowanego rozliczenia.

 

Poprawki może też nanieść podatnik. Termin zwrotu nadpłaty po dokonanej przez niego korekcie zeznania zależy od tego, czy wiąże się ona ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty, czy nie. Jeżeli wniosek o stwierdzenie nadpłaty nie jest składany, na przekazanie pieniędzy urząd skarbowy ma 3 miesiące od dnia dokonania korekty.

 

Inaczej jest, gdy podatnik nanosi zmiany w zeznaniu i występuje o stwierdzenie nadpłaty, np. z powodu zaniżenia jej wysokości. Jeśli urzędnicy nie mają zastrzeżeń do poprawionego rozliczenia, zwracają nadpłatę bez wydawania decyzji. Podatnik powinien ją otrzymać w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty wraz ze skorygowanym zeznaniem. Nie nastąpi to jednak wcześniej niż w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia pierwotnego rozliczenia. Jeżeli poprawność skorygowanego zeznania budzi wątpliwości, urząd skarbowy przeprowadza postępowanie podatkowe. W przypadku gdy kończy się ono stwierdzeniem istnienia nadpłaty, pieniądze są podatnikowi zwracane w ciągu 30 dni od dnia wydania decyzji.
Źródło: jarocin.pl


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet