reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Środa
12
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jarocin

Zwróć uwagę na bezdomnych

2017-11-10 07:11:00

Zdjęcie: KPP Jarocin
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie przeprowadzili kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Okres jesienno-zimowy niesie dla takich osób zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia z powodu wychłodzenia organizmu.

Okres zimowy jest najtrudniejszym okresem dla osób, które nie mają domów, mieszkań oraz dla tych, którym warunki materialne często nie pozwalają na zakup opału na zimę. Policjanci nie chcąc dopuścić do sytuacji prowadzących do zgonów osób bezdomnych na skutek wychłodzenia organizmu, podejmują każdego roku działania zmierzające do zapobiegania takim zdarzeniom.

 

Policjanci sprawdzali opuszczone budynki, w których najczęściej przebywają bezdomni. Kontrolowali rejon dworca kolejowego, klatki schodowe, piwnice bloków i kamienic  oraz  ogródki działkowe, pustostany i budynki przeznaczone do rozbiórki. Bardzo często budynki takie pozbawione są ogrzewania, często bez drzwi czy okien, które chociaż w minimalnym stopniu zabezpieczają przed mrozami. W miejscach, w których najczęściej przebywać mogą bezdomni, mundurowi zostawiali ulotki informujące, gdzie bezdomni mogą uzyskać pomoc, o funkcjonujących w najbliższej okolicy noclegowniach.

Wiele z tych osób, pomimo zagrożenia zdrowia i życia związanego z niskimi temperaturami, z różnych względów nie zwraca się o pomoc. Starają się przetrwać.

Problem niebezpieczeństwa wychłodzenia organizmu nie dotyczy jednak tylko osób bezdomnych. Okres ten jest szczególnie trudny również dla osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i zamieszkujących samotnie. 

 

Policjanci apelują o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami mrozów. Jeżeli widzimy osobę, której życie może być zagrożone, zadzwońmy na numer 997 lub 112. Wystarczy jeden telefon by uratować komuś życie.
Źródło: KPP JarocinReklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet