reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Zapytaj prawnika
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie


Jarocin

Zniszczył kosz, teraz słono zapłaci

2018-08-14 07:33:54

Ponad 1 700 zł kosztował mieszkańca gminy Jarocin chuligański wybryk w Parku Gorzeńskiego. Mężczyzna wyrwał z podłoża, a następnie zgniótł metalowy kosz na śmieci. Choć od incydentu minął prawie rok, sprawca nie uniknął kary za zniszczenie gminnego mienia.

Do zdarzenia doszło niespełna rok temu. We wrześniowe późne popołudnie w jarocińskim parku mjr. Zbigniewa hr. Ostroróg-Gorzeńskiego, mieszkaniec naszej gminy wyrwał z podłoża, a następnie zgniótł metalowy kosz na śmieci. Sprawcy nie trzeba było szukać przy pomocy zapisów z miejskiego monitoringu. Został on ujęty na miejscu zdarzenia przez policjantów, patrolujących park. Co więcej, sam przyznał się do aktu wandalizmu. W związku z uszkodzeniem mienia, jakiego dopuścił się mężczyzna, Urząd Miejski w Jarocinie oszacował straty na blisko 800 zł. W ślad za tym urzędnicy złożyli wniosek o ściganie i  ukaranie sprawcy. Jarocińska policja, pod nadzorem prokuratury rejonowej, wszczęła dochodzenie o przestępstwo określone w art. 288 par. 1 Kodeksu Karnego. W jego efekcie do sądu skierowany został wniosek przeciwko podejrzanemu.

Pod koniec czerwca Sąd Rejonowy w Jarocinie wydał wyrok i ukarał winnego za dokonanie uszkodzenia gminy Jarocin, zasądzając obowiązek zapłaty 790,40 zł na rzecz samorządu. Ponadto winny został obciążony kosztami postępowania sądowego, grzywną i opłatami od tej grzywny, które łącznie opiewają na 950 zł. Ostatecznie chuligański wybryk kosztował mężczyznę 1740,40 zł. - Gmina złożyła wniosek o ściganie sprawcy, bo uznajemy, że jeśli ktoś niszczy mienie publiczne, to musi podlegać karze i ponosić koszty napraw – wyjaśnia zastępca burmistrza Jarocina, Robert Kaźmierczak.

 

 

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


< Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet