reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów

Piątek
15
grudzień
2017
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jarocin

Znęcał się i groził, trafił do aresztu

2017-12-06 09:00:01

Zdjęcie: Archiwum
Najbliższe trzy miesiące, 28-latek zatrzymany przez policjantów z Jarocina spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną.

28-letni mieszkaniec gminy Jarocin trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych chwile po tym, jak jego partnerka zgłosiła interwencję. Pokrzywdzona zdecydowała się poinformować o tym fakcie policję po niemal dwóch latach znoszenia upokorzeń i wyzwisk. Jak wynikało ze zgłoszenia, jej partner stawał się nadpobudliwy gdy spożywał alkohol. Pod jego wpływem wszczynał awantury domowe, wyzywał konkubinę słowami wulgarnymi. Podczas awantur niejednokrotnie niszczył też sprzęty domowe. Mężczyzna stosował wobec swojej partnerki również groźby.

Przez cały ten czas kobieta znosiła i ukrywała zachowanie partnera. Dopiero, gdy ten podczas szarpaniny rozciął jej palec nożem do tapet, zaczęła poważnie obawiać się jego gróźb i złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jej szkodę.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali bardzo bogaty materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad konkubiną przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonej.

 

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty za znęcanie się nad rodziną i uszkodzenie mienia. 1 grudnia sąd, na wniosek policji i prokuratora, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

Policjanci apelują: Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom policję lub najbliższy ośrodek pomocy społecznej.

 

Przypominamy, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem. Precyzuje to dyspozycja artykułu 207 kodeksu karnego:
Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
Źródło: KPP Jarocin

Zapytaj prawnika