reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych


Reklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr KaźmierczakPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Niedziela
21
październik
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Taekwondo olimpijskie

Znakomite zakończenie sezonu

2017-12-11 07:31:52

W prawdziwie mistrzowski sposób sezon startowy zakończyli reprezentanci MUKS Białe Tygrysy Jarocin. W ostatnim w tym roku starcie, jakim był Międzynarodowy Puchar Polski Olsztyn Cup 2017, zawodnicy z Jarocina wywalczyli aż trzynaście medali.

Są to dwa złote, trzy srebrne i osiem brązowych, dodatkowo zdobywając dwa puchary za trzecie miejsca w klasyfikacji drużynowej w kategoriach młodzieżowiec i junior.

 

W Międzynarodowym Pucharze Polski Olsztyn Cup 2017 wystartowało aż 23 zawodniczek i zawodników MUKS Białe Tygrysy Jarocin, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych - młodzieżowiec, junior, kadet i młodzik. Podobnie jak w latach poprzednich, na starcie w stolicy Warmii i Mazur pojawili się praktycznie wszyscy najlepsi zawodnicy z całej Polski, gdyż była to impreza inaugurująca sezon startowy 2018 i rozgrywana w rocznikach obowiązujących od 1 stycznia. Zgodnie z komunikatem Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego dodatkowo turniej w Olsztynie był jedną z trzech imprez zaliczanych do rankingu, na podstawie którego wybierana będzie reprezentacja na kwietniowe Mistrzostwa Świata Juniorów.

 

Pierwszego dnia na matach w olsztyńskiej hali widowiskowo - sportowej Urania rywalizowali juniorzy, juniorki i kadeci. Zdecydowanie najlepiej z jarocińskiego teamu zaprezentowały się juniorki Alicja Kowańdy i Natalia Wosiek, startujące w kategorii wagowej do 59 kg. Alicja w drodze do finału stoczyła dwie walki, obie kończąc nokautem technicznym (różnicą ponad 20 pkt.). Rywalizująca w drugiej połówce drabinki turniejowej, debiutująca wśród juniorek, Natalia Wosiek, również stoczyła dwie walki, pokonując zdecydowanie bardziej doświadczone rywalki. W walce finałowej tym razem lepsza okazała się Alicja, która mogła cieszyć się ze złotego medalu, natomiast Natalia zakończyła rywalizację z srebrem.

 

Kolejne medale, tym razem brązowe, wywalczyły także juniorki - Martyna Stasik (debiutująca w nowej kategorii wagowej do 46 kg), Katarzyna Półrolniczak (- 52 kg) oraz Marta Hojak (- 63 kg). Martyna Stasik, po zwycięstwie w pierwszym pojedynku, w drugim po bardzo dobrej walce uległa późniejszej zwyciężczyni tej kategorii wagowej. Porażki z późniejszą złotą medalistką doznała również Katarzyna Półrolniczak, która we wcześniejszych bojach pokonała aż dwie rywalki. Z racji wysokiego rankingu od razu w półfinale znalazła się natomiast Marta Hojak, która niestety przegrała swoją pierwszą walkę. Na wyróżnienie w pierwszym dniu zasłużył również Patryk Naskręski, debiutujący w rywalizacji juniorów, który wygrał jeden pojedynek i ostatecznie zajął 5. pozycję. Tego dnia startowali także juniorka Weronika Szymańska oraz debiutujący w rywalizacji kadetów: Eryk Mikołajczak i Piotr Kliś, którzy przegrali swoje pierwsze walki i odpadli z dalszej rywalizacji.

 

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpili młodzieżowcy, młodziki oraz kadetki. Zdecydowanie największą niespodziankę sprawiły zawodniczki startujące w kategorii młodzieżowiec. Dwa złote medale wywalczyły Zuzanna Kaczmarek (debiutująca w rywalizacji w tej kategorii wiekowej w wadze do 57 kg) oraz Martyna Stasik (dopiero drugoroczna juniorka, - 46 kg). Zuzanna Kaczmarek w drodze po złoto pokonała dwie bardziej doświadczone zawodniczki, które mogą pochwalić się m. in. punktami w rankingu światowym seniorów. Dwa zwycięstwa odniosła również Martyna Stasik, najpierw poprzez poddanie przeciwniczki jeszcze przed walka, by w finale pokonać kolejną rywalkę wysoko na punkty.

 

Aż trzy Białe Tygrysice wystartowały w rywalizacji kategorii wagowej do 62 kg. Najlepiej wypadła najbardziej doświadczona Anna Zbawiona, która pokonała dwie przeciwniczki, w tym w półfinale klubową koleżankę Martę Hojak, również drugoroczną juniorką, aby w finale ulec swojej odwiecznej rywalce z Warszawy. Na trzecim miejscu uplasowały się natomiast wspomniana już wcześniej Marta Hojak (wygrana i przegrana z klubową koleżanką) oraz Alicja Kowańdy (również drugoroczna juniorka, po jednej wygranej  i porażce z zawodniczką z Warszawy). Na piątym miejscu w kategorii wagowej do 52 kg uplasowała się kolejna z jeszcze drugorocznych juniorek, Katarzyna Półrolniczak.

 

W rywalizacji kadetek z bardzo dobrej strony zaprezentowały się siostry - bliźniaczki Aleksandra i Joanna Szymczak. Aleksandra Szymczak (- 37 kg) i Joanna Szymczak (- 41 kg) na swojej drodze do strefy medalowej wygrały po dwie walki, aby dopiero w pojedynkach półfinałowych ulec swoim rywalką, ostatecznie zajmując trzecie pozycje. Dwie walki na swoją korzyść rozstrzygnęła również kolejna kadetka Maria Gęstwa (- 41 kg), która niestety przegrała kolejny pojedynek o wejście do strefy medalowej, zajmując 5. miejsce. W rywalizacji kadetek wystartowały także trzy debiutantki w tej kategorii wiekowej: Marta Stasik i kolejny duet sióstr - bliźniaczek Emilia i Julia Jędrzejczak, które przegrały swoje pierwsze walki. Należy zauważyć, że aż cztery kadetki (Joanna Szymczak, Aleksandra Szymczak, Maria Gęstwa i Marta Stasik) poniosły porażki dopiero w walkach z późniejszymi złotymi medalistkami w swoich kategoriach wagowych.

 

Aż sześciu reprezentantów Białych Tygrysów wystartowało w rywalizacji młodzików. Z tego grona po raz kolejny na szczególne wyróżnienie zasłużyła Maja Bierła, która po dwóch wygranych wywalczyła brązowy medal. Pozostali młodzicy: Klaudia Krukowska, Michalina Wróbel, Klaudia Łyskawa, Oliwier Sokowicz, Bartosz Gabrysiak przegrali swoje pierwsze pojedynki i odpadli z dalszej rywalizacji.

 

Udany start, w szczególności juniorów i młodzieżowców, przełożył się na wywalczenie w tych kategoriach wiekowych, trzecich miejsc w rywalizacji drużynowej, za takimi potęgami jak AZS OŚ Poznań, czy też Start Olsztyn.

 

Józefina Nowaczyk-Wróbel – trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin podsumowuje ten występ. - Cóż można powiedzieć po tak udanym starcie. Należy się tylko cieszyć, że trafiliśmy z formą i większość z moich podopiecznych prezentowała się już dużo lepiej niż w ostatnich walkach. Ten start to również świetne podsumowanie najlepszego w historii sezonu startowego, jak również udana inauguracja już kolejnego sezonu. Tak jak mówiłam we wcześniejszych wywiadach, założyliśmy sobie, że pierwszy szczyt formy musimy zaplanować na przełom roku, czyli na grudzień i styczeń. Wtedy odbywają się dwa Puchary Polski, ten który jest już za nami, czyli Olsztyn Cup oraz zaplanowany na połowę stycznia Wielkopolska Cup w Zalasewie koło Swarzędza. Po tych dwóch startach będą wybierane Kadry Wojewódzkie, a nam bardzo zależy, żeby jak najwięcej zawodników było objętych tym szkoleniem. Jeżeli chodzi o start części juniorów w rywalizacji młodzieżowców, to przepisy europejskie pozwalają na start w tej kategorii wiekowej już od rocznika 2002, dlatego też w Polsce, poza Mistrzostwami Polski, które są rozgrywane wg innych przepisów, wszystkie Puchary Polski rozgrywane są w tzw. młodzieżowcu międzynarodowym. Postanowiliśmy więc typowo treningowo wystawić w tej rywalizacji również nasze dziewczęta z tego najmłodszego rocznika i okazało się, że część z nich pokonała lub też toczyła bardzo wyrównane boje z dużo starszymi i bardziej utytułowanymi rywalkami. Po Olsztynie, oczywiście tak jak zawsze nie wpadamy w huraoptymizm, bo mamy jeszcze wiele elementów do poprawienia. Szczególnie dotyczy to tej młodszej części, która, poza jednostkami, nie pokazała się z jakiś super strony. Mamy jednak tą przewagę i musimy ją teraz wykorzystać, że posiadając własny obiekt, niezależnie od okresu świąteczno - noworocznego będziemy ciężko pracować nad poprawą formy, natomiast cześć klubów przerwie treningi na dziesięć, czy nawet piętnaście dni. A plan na Zalasewo będzie dość prosty – utrzymać pozycję wśród młodzieżowców, czy też juniorów, a poprawić się w kadecie i młodziku.

REKLAMA - Promedica24 - praca dla opiekunek osób starszych


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet