reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Sobota
20
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Jarocin

Zmiany na przejściu

2019-06-17 13:50:25

Przejście dla pieszych przy ul. T. Kościuszki, na wysokości sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2, będzie wywyższone i będzie pełniło jednocześnie funkcję progu zwalniającego. Burmistrz Adam Pawlicki przychylił się do uchwały Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jarocinie sprzed kilkunastu dni.

Z okazji Dnia Dziecka 30 maja obradowała Dziecięco-Młodzieżowa Rada Miejska złożona z reprezentantów uczniów szkół z gminy Jarocin.  Jedna z podjętych uchwał dotyczyła konieczności przebudowy przejścia dla pieszych przy ul. T. Kościuszki, na wysokości sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2. Przejście zostało utworzone w ubiegłym roku, po wybudowaniu ulicy Mariana Poznańskiego, łączącej ulice Kościuszki i Kilińskiego.  Wielu kierowców nie zachowuje należytej ostrożności w tym miejscu. Często tuż przed zebrą zmieniają pas ruchu z prawego na lewy, aby zdążyć przejechać na zielonym świetle skrzyżowanie z Al. Niepodległości. Zdarza się też, że kierowca na jednym z pasów zatrzymuje się przed przejściem, aby przepuścić oczekujących pieszych, ale tak samo nie postępuje kierowca jadący drugim pasem. Stwarza to zagrożenie potrącenia przechodniów.
 
 
W czwartek odbyło się robocze spotkanie dziecięco-młodzieżowych radnych z dyrektorami szkół w sprawie realizacji podjętych uchwał. Pojawił się także burmistrz Adam Pawlicki.  - Wskazaliście, że przejście przy ul. T. Kościuszki przy Szkole Podstawowej nr 2 byłoby bardziej bezpieczne, gdyby było wywyższone i jednocześnie pełniłoby funkcję progu zwalniającego. Przeanalizowałem zgłoszoną propozycję pod względem zasadności realizacji. Rozmawiałem o tym z panią dyrektor szkoły nr 2. Zrobiliśmy analizę kosztów i doszedłem do wniosku, że jest to inwestycja potrzebna, bo nie ma nic ważniejszego niż wasze bezpieczeństwo, zdrowie i życie. W wakacje wykonamy przebudowę tego przejścia - poinformował młodych radnych burmistrz.  Koszt realizacji zadania szacowany jest na ok. 12.000 zł.
 
 
Radni dyskutowali również na temat wymiany międzynarodowej szkół, potrzeb inwestycyjnych placówek w zakresie sprzętu informatycznego i bazy sportowej, a także tworzenia miejsc spotkań dla młodzieży m. in w JOK Jarocin i nowej bibliotece na rynku.
 

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet