reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Zapytaj prawnika
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie


Jarocin

Zdewastował budynki, wydało go nagranie

2018-10-18 16:58:49

Zdjęcie: jarocin.pl
W nocy z piątku na sobotę dokonano zniszczeń elewacji kilku budynków w centrum Jarocina. Sprawca, który dopuścił się aktu wandalizmu także na obiektach zabytkowych, został dziś ujęty dzięki nagraniom miejskiego monitoringu.

Sprawca spray’em namalował odwrócone krzyże na elewacji Spichlerza Polskiego Rocka, ratusza, przynajmniej dwóch kamienic na rynku oraz na bramie do Parku Radolińskich od strony ul. Kasztanowej. Dzień wcześniej w ten sam sposób uszkodzona została elewacja kościoła a pw. św. Marcina od ul. Kościelnej. – Nie wiemy, czy to wszystkie zniszczenia, których dopuścił się sprawca, dlatego właściciele i zarządcy budynków, na elewacjach których także pojawiły się podobne uszkodzenia, proszeni są o zgłaszanie tego faktu bezpośrednio do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie – informuje zastępca burmistrza Jarocina, Robert Kaźmierczak.

Jarociński samorząd o zniszczeniach zawiadomił policję. W wyniku działań podjętych przez Muzeum Regionalne w Jarocinie oraz Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego, sprawdzone zostały nagrania kamery przy Spichlerzu Polskiego Rocka oraz kamer miejskiego monitoringu. Fragmenty, które mogły pomóc w ustaleniu sprawcy,  zostały przekazane jarocińskiej policji. Dzisiaj sprawca został zidentyfikowany i zatrzymany, dokonano także przeszukania w jego domu. Sprawca, znany jarocińskim policjantom, jest właśnie przesłuchiwany. Ze względu na to, że uszkodzone zostały zabytkowe obiekty, karalność czynu  z pewnością wzrośnie.
Źródło: jarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


< Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet