reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
19
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Jarocin

Zbierali policyjne doświadczenie

2018-06-18 09:24:01

Zdjęcie: KPP Jarocin
Uczniowie klas drugich z przysposobieniem policyjno-prawnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, uczestniczyli w policyjnych warsztatach szkoleniowych w Kiekrzu. Nabyte doświadczenia i wspólnie spędzony czas ma zaowocować w przyszłości świadomymi decyzjami, szczególnie podczas wyboru swojej dalszej drogi po zakończeniu nauki w szkole.

Od 13 do 14 czerwca, uczniowie klas drugich przysposobieniem policyjno–prawnym  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie uczestniczyli w zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu  warsztatach szkoleniowych w ośrodku nad jeziorem Kierskim.

Przygotowane przez funkcjonariuszy z Poznania zajęcia połączone były z praktyką, aby młodzież mogła nie tylko poznać czym jest służba w policji, ale także samemu jej doświadczyć. Biorący udział w zajęciach uczniowie mogli poznać różnorodność służby policyjnej, a także sprawdzić się w wykonywaniu zadań o specyfice policyjnej.

 

W pierwszym dniu uczniowie wzięli udział w wykładach dotyczących problematyki narkotykowej i innych środków prowadzących do uzależnień. W drugiej części zajęcia miały charakter sportowy. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności na specjalnie dla nich przygotowanym torze survivalowym oraz, pod okiem wykwalifikowanego instruktora, uczyli się pracy w zespole podczas wspólnego żeglowania.

W drugim dniu zajęć kadeci dowiedzieli się, czym jest profilaktyka w Policji i jak duży wpływ ma na zwiększenie bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się wykłady z tematyki cyber przestępczości, które przeprowadzili specjaliści w tej dziedzinie z KWP w Poznaniu.

Zakończeniem warsztatów była musztra. Mundurowi z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Poznaniu podczas tych zajęć rozwijali i poszerzali umiejętności kadetów w tej dziedzinie. Uczyli młodzież nie tylko maszerować, ale również formować szyki zwarte, wykorzystywane np. podczas zabezpieczania imprez masowych.

Podczas dwudniowych warsztatów był też czas na nocne warty, integrację podczas wspólnego ogniska, czy żeglowania. Wiedza i doświadczenia zdobyte na warsztatach z pewnością zaowocują w dalszej nauce młodzieży oraz będą przydatne w ich codziennym życiu.

 

 Fotorelacja

Źródło: KPP Jarocin


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet