reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

29.11
Piątek
16
listopad
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Jarocin

Zbierali policyjne doświadczenie

2018-06-18 09:24:01

Zdjęcie: KPP Jarocin
Uczniowie klas drugich z przysposobieniem policyjno-prawnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, uczestniczyli w policyjnych warsztatach szkoleniowych w Kiekrzu. Nabyte doświadczenia i wspólnie spędzony czas ma zaowocować w przyszłości świadomymi decyzjami, szczególnie podczas wyboru swojej dalszej drogi po zakończeniu nauki w szkole.

Od 13 do 14 czerwca, uczniowie klas drugich przysposobieniem policyjno–prawnym  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie uczestniczyli w zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu  warsztatach szkoleniowych w ośrodku nad jeziorem Kierskim.

Przygotowane przez funkcjonariuszy z Poznania zajęcia połączone były z praktyką, aby młodzież mogła nie tylko poznać czym jest służba w policji, ale także samemu jej doświadczyć. Biorący udział w zajęciach uczniowie mogli poznać różnorodność służby policyjnej, a także sprawdzić się w wykonywaniu zadań o specyfice policyjnej.

 

W pierwszym dniu uczniowie wzięli udział w wykładach dotyczących problematyki narkotykowej i innych środków prowadzących do uzależnień. W drugiej części zajęcia miały charakter sportowy. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności na specjalnie dla nich przygotowanym torze survivalowym oraz, pod okiem wykwalifikowanego instruktora, uczyli się pracy w zespole podczas wspólnego żeglowania.

W drugim dniu zajęć kadeci dowiedzieli się, czym jest profilaktyka w Policji i jak duży wpływ ma na zwiększenie bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się wykłady z tematyki cyber przestępczości, które przeprowadzili specjaliści w tej dziedzinie z KWP w Poznaniu.

Zakończeniem warsztatów była musztra. Mundurowi z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Poznaniu podczas tych zajęć rozwijali i poszerzali umiejętności kadetów w tej dziedzinie. Uczyli młodzież nie tylko maszerować, ale również formować szyki zwarte, wykorzystywane np. podczas zabezpieczania imprez masowych.

Podczas dwudniowych warsztatów był też czas na nocne warty, integrację podczas wspólnego ogniska, czy żeglowania. Wiedza i doświadczenia zdobyte na warsztatach z pewnością zaowocują w dalszej nauce młodzieży oraz będą przydatne w ich codziennym życiu.

 

 Fotorelacja

Źródło: KPP JarocinReklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet