reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
16
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z policji

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o spowodowanie śmierci 71 - latki

2019-04-02 07:04:00

Zdjęcie: Ochotnicza Straż Pożarna w Jarocinie/Facebook
W miniony piątek w jarocińskim parku znaleziono ciało starszej kobiety. 71 - latka utonęła w kanale dopływającym do stawu w Parku Miejskim w Jarocinie. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o spowodowanie jej śmierci.

Policjanci z Jarocina zatrzymali mężczyznę w związku z utonięciem 71-letniej kobiety, do którego doszło w miniony piątek w Jarocinie. Podejrzany o spowodowanie jej śmierci uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 29 marca br. na terenie Parku Miejskiego w Jarocinie. Tego dnia dyżurny jarocińskiej policji ok. godz. 13.50 został powiadomiony o znalezieniu w kanale dopływającym do miejscowego stawu zwłok kobiety. Ustalono, że jest to 71-letnia mieszkanka gminy Jarocin.

 

Na podstawie zebranych materiałów oraz dzięki zapisom z monitoringu mundurowi ustalili osobę, która tego dnia przebywała wraz z ofiarą na terenie parku. Był to 48-letni mieszkaniec Jarocina. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało, że ma on w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu.

 

W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili, że mężczyzna pokłócił się z kobietą, doszło między nimi do szarpaniny, następnie w wyniku pchnięcia 71-latka wpadła do rowu. Zatrzymany jednak nie pomógł jej się z niego wydostać tylko oddalił się z miejsca zdarzenia.

 

W sobotę 48-latek usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanej. W związku z tym, kara jaka mu grozi to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Tego samego dnia Prokurator w Jarocinie postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji.

 

Policja przypomina!

Jeśli ofiara wypadku znajduje się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo powstania ciężkiego uszczerbku na jej zdrowiu, każdy musi udzielić pierwszej pomocy. Obowiązkiem jest także zatrzymanie się na miejscu wypadku drogowego, a po zgłoszeniu tego faktu służbom medycznym, podjęcie udzielenia pomocy i pozostanie tam do czasu przybycia karetki. Brak zatrzymania się na miejscu zdarzenia powoduje narażenie się na odpowiedzialność karną za nieudzielenie pomocy z art. 162 & 1 kk, co zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 3.
Źródło: KPP Jarocin


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet