reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych


Reklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr KaźmierczakPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Piątek
19
październik
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jarocin

Zatrzymali sprawcę dzięki portalowi społecznościowemu

2018-01-05 08:01:00

Zdjęcie: Archiwum
Odzyskali skradziony rower i zatrzymali sprawcę przestępstwa, zanim właściciel zgłosił kradzież. Jarocińskim policjantom, bo o nich mowa, do zatrzymania przestępcy posłużył portal społecznościowy.

Nie budzik, a jarocińscy śledczy zrobili 3 stycznia pobudkę 40-letniemu mieszkańcowi gminy Jarocin, który kilka godzin wcześniej ukradł rower spod jednego z marketów w Jarocinie. Mężczyzna planował sprzedać jednoślad jednak policjanci byli szybsi. Zatrzymany trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych a rower wrócił do właściciela, który nie zdążył jeszcze złożyć zawiadomienia.
 
O kradzieży jednośladu policjanci dowiedzieli się z jednego z portali społecznościowych. Właściciel roweru, który został skradziony 2 stycznia ok. godz. 19.30, umieścił informacje o zdarzeniu na swoim profilu wraz ze zdjęciem skradzionego roweru. Gdy informacja dotarła do kryminalnych, Ci natychmiast zaczęli szukać sprawcy.
 
Podczas przeglądania zapisu z monitoringu miejskiego funkcjonariusze zauważyli na jednej z kamer mężczyznę prowadzącego rower identyczny jak ten skradziony. Ustalenie tożsamości owej osoby było już tylko kwestia minut. Śledczy, jako podejrzanego o kradzież, wytypowali 40-latka z gminy Jarocin.
 
Kilkanaście  minut później zapukali do drzwi jego mieszkania. Zaspany mężczyzna nie krył zdziwienia na ich widok.  Nie zaprzeczał też, że dokonał kradzieży i że rower ma nadal u siebie. Zabrał go bo nie chciało mu się iść pieszo do domu. Rano miał zamiar rower sprzedać. W tym samym dniu sprawca, tym razem pieszo, trafił do policyjnej izby zatrzymań.
 
Odzyskany przez śledczych jednoślad jeszcze tego samego dnia wrócił do swojego właściciela. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.Źródło: KPP Jarocin

REKLAMA - Promedica24 - praca dla opiekunek osób starszych


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet