reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Środa
17
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Wilczyniec

Zasnął w oczekiwaniu na policję

2019-02-07 14:00:42

Zdjęcie: Archiwum
Na szczęście niebezpieczną podróż 30-letniemu mężczyźnie, który w organizmie miał blisko 3,5 promila, przerwali wczoraj inni kierowcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia i nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Całkowitym brakiem wyobraźni i rozsądku wykazał się 30-letni mieszkaniec gminy Kotlin, który wsiadł za kierownicę swojego forda mając w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Dzięki spostrzegawczości i wzorowej reakcji dwóch innych kierowców, podróż mężczyzny została zakończona a on sam trafił w ręce policjantów.

 

Do zatrzymania doszło 6 lutego ok. godziny 19.00. Dwóch kierowców jadących z Kotlina w kierunku Wilczy zauważyło, że jadący przed nimi samochód osobowy marki Ford Mondeo ma niebezpieczny tor jazdy. Obaj mężczyźni uznali, że kierowca samochodu może być nietrzeźwy i jechali za nim. W miejscowości Wilczyniec jeden z kierowców wykorzystał okazję do wyprzedzenia forda i zatrzymał się przed nim, uniemożliwiając mu przejazd. Drugi kierowca zablokował jadącemu drogę odwrotu. Obaj panowie podeszli do kierowcy mondeo i gdy tylko wyczuli od niego woń alkoholu, wyjęli kluczyki ze stacyjki. O zdarzeniu natychmiast poinformowali też Policję.

 

Gdy mundurowi przybyli na miejsce zastali obu mężczyzn stojących na drodze. Kierowca forda spał natomiast w swoim aucie. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna, w czasie gdy siedział za kierownicą, miał w swoim organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że bezmyślnym kierowcą jest 30-letni mieszkaniec gminy Kotlin. Jak się okazało, kierowanie w stanie nietrzeźwości to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił, bowiem ma on zatrzymane przez sąd prawo jazdy. Przyczyną zatrzymania dokumentu było kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

 

Zatrzymany za popełnione przestępstwo poniesie konsekwencje przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 4 kodeksu karnego, ustawa karę pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd może orzec nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

 

Policjanci dziękują osobom, które widząc, że kierowca może być nietrzeźwy, w porę zareagowały, a tym samym uniemożliwiły mężczyźnie niebezpieczną jazdę.
Źródło: KPP Jarocin


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet