reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych


Reklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr KaźmierczakPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Piątek
19
październik
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Z powiatu

Zapinasz pasy?

2018-01-09 09:41:17

Zdjęcie: KPP Jarocin
Jarocińscy policjanci przeprowadzili na drogach powiatowych działania pod nazwą "Pasy". Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podczas działań kontrolowali, czy kierujący oraz pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Działania „Pasy” miały na celu ukształtowanie właściwych postaw wśród podróżujących samochodami. Policjanci zwracali również uwagę czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami w urządzeniach przeznaczonych do tego celu.
 
Należy pamiętać, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący samochodem, który nie stosuje się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. i 2 punktami karnymi. Jeżeli bez zapiętych pasów pojedzie pasażer pojazdu, wówczas karę ponosi zarówno kierowca jak i pasażer. W takiej sytuacji mandat wynosi również 100 zł. W przypadku kiedy kierowca będzie przewoził w pojeździe dziecko niezgodnie z przepisami może liczyć się z grzywną w wysokości 150 zł. i 6 punktami karnymi.
 
W trakcie działań policjanci stwierdzili ogółem 29 przypadków naruszeń prawa, w tym 17 dotyczących niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących.
 
W ramach działań policjanci wręczali kierowcom zawieszki zapachowe z napisem „Zapnij pasy żyj dłużej”, mające przypominać o obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa ufundowane przez WORD w Kaliszu.Źródło: KPP Jarocin

REKLAMA - Promedica24 - praca dla opiekunek osób starszych


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet