reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Sobota
20
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Ważne sprawy

Zajęcia zastępcze dla dzieci w związku ze strajkiem nauczycieli

2019-04-08 08:04:00

Zdjęcie: Archiwum
Strajk na terenie gminy Jarocin odbywał się będzie w placówkach publicznych. Do akcji protestacyjnej przyłączają się też niektóre szkoły niepubliczne. Zajęcia dydaktyczne w szkołach prowadzonych przez gminę w tym czasie zostaną zawieszone, ponieważ udział w akcji zapowiedziało ponad 90% nauczycieli. W czasie strajku placówki oświatowe nie będą jednak zamknięte. Nauczyciele będą obecni w budynkach, ale nie będą prowadzili zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Dowóz uczniów do szkół będzie odbywał się zgodnie z harmonogramem.

Z informacji przekazanych przez dyrektorów szkół wiadomo, że zdecydowana większość nauczycieli w szkołach publicznych z terenu gminy Jarocin nie wyraża gotowości do pracy. Na ten moment niewielu rodziców zgłosiło brak możliwości zapewnienia opieki dzieciom we własnym zakresie. Mimo to dla uczniów, którzy w czasie strajku przyjdą do szkoły, zorganizowane zostaną różnorodne formy opieki - najczęściej gry, zabawy i zajęcia świetlicowe. W części placówek, zgodnie z wcześniej wyznaczonym planem pracy, odbywały się będą rekolekcje wielkopostne.

 

Na czas strajku szkołom w opiece nad uczniami pomagały będą placówki kulturalne: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Muzeum Regionalne w Jarocinie, Spichlerz Polskiego Rocka i kino Echo. Oferta dostępna tutaj. Z kolei w jarocińskim aquaparku bez zmian prowadzone będą zajęcia dla dzieci które korzystają z programu nauki pływania – Umiem pływać dla klas I-III szkół podstawowych. W godzinach zgodnych z harmonogramem programu, jaki obowiązuje w szkołach, rodzice mogą przywieźć dzieci na basen, Instruktorzy nauki pływania będą prowadzili zajęcia zgodnie z planem.  

 

Oferta zajęć zastępczych proponowanych przez poniższe instytucje:

  1. Aquapark Jarocin,  ul. Sportowej 6 – zajęcia dla dzieci które korzystają z programu nauki pływania "Umiem pływać" (klasy I-III szkół podstawowych), rodzice mogą przywieźć dzieci na basen, w tym czasie będą dostępni instruktorzy i będą świadczone usługi  nauki pływania zgodnie  z harmonogramem programu jaki obowiązuje w szkołach.
  2.  Biblioteka Publiczna w Jarocinie, ul. Park 3 + każda filia-  w godzinach otwarcia od 8.00 do 18.00 rodzice z dziećmi mogą skorzystać z oferty biblioteki  (gry i zabawy komputerowe, czytanie książek itp. przebywanie w bibliotece jest pod nadzorem pracowników biblioteki),
  3. Muzeum Regionalne w Jarocinie,  ul. Rynek Ratusz -  w tej instytucji przygotowana jest ekspozycja stała "Z przeszłości Ziemi Jarocińskiej" w Ratuszu wraz z wystawą czasową poświęconą lokalnemu artyście Marianowi Poznańskiemu ekspozycja czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 16.00 (środy dłużej, do 18.00). Bilet ulgowy 1 zł, normalny 2 zł. Ponadto grupy zorganizowane mogą skorzystać z oferty lekcji muzealnych w ratuszu, po wcześniejszym umówieniu, szczegóły tutaj: http://muzeumjarocin.pl/index.php?strona=lekcjeMuzealne
  4. Spichlerz Polskiego Rocka -  przygotowana jest ekspozycja stała multimedialna  poświęcona historii polskiej muzyki rockowej z uwzględnieniem jarocińskich festiwali, ekspozycja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Bilet ulgowy 5 zł, normalny 7 zł. Grupy zorganizowane mogą skorzystać z oferty lekcji muzealnych w spichlerzu, po wcześniejszym umówieniu, szczegóły tutaj: http://spichlerzpolskiegorocka.pl/edukacja/.
  5. Kino "Echo" w Jarocinie, ul. Gołębia 1 -  jest czynne, w poniedziałek będą dołożone seanse, ponadto  w kolejnych dniach planowane są seanse edukacyjne. Decyzją stowarzyszenia prowadzącego kino oraz dzięki wyrozumiałości dystrybutorów filmów, którzy ustalają minimalne ceny biletów, rozumiejąc trudną sytuację rodziców, których dzieci w wyniku ewentualnego strajku pozostają w szkołach bez opieki zdecydowano się na udzielenie rabatu dla uczniów i opiekunów (np. dziadek itp.): cena 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun
  • 8 kwietnia, poniedziałek - 9:00 i 11.00 "Robaczki z Zaginionej Dżungli"
  • 9 kwietnia, wtorek - 9:00 "Robaczki z Zaginionej Dżungli", 11:00 i 13.30  "Przygody Nelly"
  • 10 kwietnia, środa - 9:00 i 12.00 "Robaczki z Zaginionej Dżungli"
  • 11 kwietnia, czwartek - 9:00 i 11.00 "Robaczki z Zaginionej Dżungli"
  • 12 kwietnia, piątek - 9:00 "Robaczki z Zaginionej Dżungli"

 

Od 15-19 kwietnia, kino na razie nie ma  sprecyzowanego planu, mogą zostać dołożone seanse o 9:00 i 11:00 jeśli ewentualny strajk będzie w tym czasie kontynuowany.
Źródło: jarocin.pl


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet