reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Wtorek
11
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Z prokuratury

Zadawał ciosy młotkiem...

2018-03-06 11:04:00

Zdjęcie: KPP Jarocin
Prokurator Rejonowy w Jarocinie nadzoruje postępowanie przeciwko 48-letniemu mieszkańcowi powiatu jarocińskiego, podejrzanemu o usiłowanie dokonania dwukrotnego zabójstwa.

- W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator zarzucił mężczyźnie, że w godzinach wieczornych  1 marca, działając zamiarem bezpośrednim zabójstwa, wyłamał drzwi wejściowe do jednego z lokali mieszkalnych w Jarocinie, a następnie po wtargnięciu do środka, przy użyciu młotka zadawał dwojgu pokrzywdzonym uderzenia, skutkujące powstaniem ciężkich obrażeń ciała i koniecznością udzielenia pilnej pomocy medycznej - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

 

W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzeniu doznali poważnych obrażeń w postaci ran tłuczonych głowy i innych części ciała i obecnie są hospitalizowani.
Jak wynika z dokonanych ustaleń, w chwili zdarzenia, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Został on przesłuchany przez prokuratora i przyznał się częściowo do przedstawionych mu zarzutów. Nie potrafił wskazać racjonalnych powodów swego zachowania, wskazując na działanie pod wpływem silnych emocji oraz alkoholu.


Przestępstwo usiłowania zabójstwa kwalifikowane z art. 148§1 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.
Z uwagi na zagrożenie surową karą i obawę matactwa, prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci  tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który to wniosek został uwzględniony.

 
Źródło: prokuratura.kalisz.plReklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet