reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Z prokuratury

Zabiła, a ciała wrzuciła do toalety...

2018-08-06 13:50:30

Zdjęcie: Archiwum
Prokuratura Rejonowa w Jarocinie skierowała w ostatnim okresie akty oskarżenia przeciwko trzem osobom którym zarzucono dopuszczenie się przestępstw znęcania się nad psami. Prokuratura Rejonowa w Jarocinie skierowała w ostatnim okresie akty oskarżenia przeciwko osobom znęcającym się nad psami.

W oparciu o dokonane ustalenia w jednej ze spraw Prokurator zarzucił 41 letniej mieszkance powiatu jarocińskiego, że w dniu 8 kwietnia 2018 r. zabiła dwa szczenięta poprzez uderzanie ich głowami o drewniany element toalety zewnętrznej, a następnie wrzuciła je do otworu kloacznego.

 


W innym postępowaniu do Sądu Rejonowego w Jarocinie skierowany został akt oskarżenia w którym Prokurator zarzucił 27 letniej kobiecie i 30 letniemu mężczyźnie, znęcanie się nad dwoma psami rasy amstaf oraz rasy mieszanej poprzez utrzymywanie ich w warunkach rażącego zaniedbania i niechlujstwa, nie zapewnianiu dostępu do odpowiedniej ilości pokarmu oraz wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby gatunku co zagrażało zdrowiu tych zwierząt.
W obydwu sprawach trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozpraw.

 


Podkreślić ubocznie należy, że od 19 kwietnia 2018 r. obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o ochronie zwierząt podwyższające kary za nieuzasadnione ustawowo zabijanie zwierząt i za znęcanie się nad nimi z dwóch do trzech lat pozbawienia wolności. W przypadku ustalenia, że czyny te dokonywane są ze szczególnym okrucieństwem, maksymalny wymiar kary wynosi może nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 


Wobec sprawców, dopuszczających się czynów zabronionych związane ze znęcaniem się nad zwierzętami orzeczona zostaje zgodnie z nowelizacją obligatoryjnie nawiązka której wysokość wynosić może od 1000 zł do nawet 100.000 zł. 

 


Orzeczona kwota nawiązki przekazywana jest na cel związany z ochroną zwierząt.
 

 Źródło: prokuratura.kalisz.pl


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet