reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Zapytaj prawnika
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie


Z prokuratury

Zabiła, a ciała wrzuciła do toalety...

2018-08-06 13:50:30

Zdjęcie: Archiwum
Prokuratura Rejonowa w Jarocinie skierowała w ostatnim okresie akty oskarżenia przeciwko trzem osobom którym zarzucono dopuszczenie się przestępstw znęcania się nad psami. Prokuratura Rejonowa w Jarocinie skierowała w ostatnim okresie akty oskarżenia przeciwko osobom znęcającym się nad psami.

W oparciu o dokonane ustalenia w jednej ze spraw Prokurator zarzucił 41 letniej mieszkance powiatu jarocińskiego, że w dniu 8 kwietnia 2018 r. zabiła dwa szczenięta poprzez uderzanie ich głowami o drewniany element toalety zewnętrznej, a następnie wrzuciła je do otworu kloacznego.

 


W innym postępowaniu do Sądu Rejonowego w Jarocinie skierowany został akt oskarżenia w którym Prokurator zarzucił 27 letniej kobiecie i 30 letniemu mężczyźnie, znęcanie się nad dwoma psami rasy amstaf oraz rasy mieszanej poprzez utrzymywanie ich w warunkach rażącego zaniedbania i niechlujstwa, nie zapewnianiu dostępu do odpowiedniej ilości pokarmu oraz wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby gatunku co zagrażało zdrowiu tych zwierząt.
W obydwu sprawach trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozpraw.

 


Podkreślić ubocznie należy, że od 19 kwietnia 2018 r. obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o ochronie zwierząt podwyższające kary za nieuzasadnione ustawowo zabijanie zwierząt i za znęcanie się nad nimi z dwóch do trzech lat pozbawienia wolności. W przypadku ustalenia, że czyny te dokonywane są ze szczególnym okrucieństwem, maksymalny wymiar kary wynosi może nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 


Wobec sprawców, dopuszczających się czynów zabronionych związane ze znęcaniem się nad zwierzętami orzeczona zostaje zgodnie z nowelizacją obligatoryjnie nawiązka której wysokość wynosić może od 1000 zł do nawet 100.000 zł. 

 


Orzeczona kwota nawiązki przekazywana jest na cel związany z ochroną zwierząt.
 

 Źródło: prokuratura.kalisz.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


< Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet