reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Z policji

Z komórką za kierownicą...

2018-08-07 13:08:00

Zdjęcie: Archiwum
Lato, to czas wakacji, urlopów i częstszych oraz dłuższych samochodowych wyjazdów. Pamiętajcie, żeby podczas kierowania korzystać z zestawu głośnomówiącego. To zdecydowanie bezpieczniejsze, a poza tym, w razie policyjnej kontroli, uchroni Was przed nadwyrężeniem wakacyjnego budżetu.

Telefon komórkowy to nieodłączny element funkcjonowania większości ludzi. Właściciele „komórek” korzystają z nich o każdej porze i wszędzie. Piszą SMS-y, rozmawiają, korzystają z nawigacji i Internetu. Robią to podczas śniadania, w pracy, szkole, czy na spacerze... Niestety, bardzo często również podczas kierowania samochodem. Takie zachowanie może kosztować 200 zł, a nieraz nawet utratę zdrowia czy życia.
 
Wystarczy kilka sekund na odebranie połączenia, by rozproszyć uwagę kierującego i zwiększyć ryzyko nieszczęśliwego zdarzenia na drodze. Podczas, gdy siedzący za kierownicą skupia swoją uwagę na klawiaturze telefonu, jego koordynacja ruchów gwałtownie spada. Kilka sekund to wystarczający czas na niekontrolowaną zmianę pasa jezdni, wjazd do rowu, czy zderzenie z innym uczestnikiem ruchu drogowego. Jeszcze większym zagrożeniem na drodze są osoby, które kierując piszą równocześnie SMS-y, sprawdzają pocztę bądź portale społecznościowe.
 
Jak pokazują działania prowadzone przez policję kierowców, którzy podczas jazdy korzystają z telefonów komórkowych, wciąż nie brakuje. Dla osób, którym zdarza się prowadzić rozmowy telefoniczne w czasie jazdy rozwiązaniem jest korzystanie z zestawu głośnomówiącego bądź słuchawki Bluetooth. Powyższe urządzenia pozwolą kierowcy na prowadzenie rozmowy telefonicznej w sposób nie naruszający przepisów ruchu drogowego, a także na niestwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym.
 
Zgodnie z aktualnym taryfikatorem korzystanie z telefonu komórkowego wymagającego trzymania w ręce jest wykroczeniem, za które policjant ma prawo nałożyć mandat karny w wysokości 200 złotych. Dodatkowo kierowca, który w czasie jazdy samochodem korzysta z trzymanego w ręku telefonu otrzyma 5 punktów karnych.
 
Policjanci przestrzegają, że podczas prowadzonych kontroli i nadzoru nad ruchem drogowym, będą zwracać szczególną uwagę na osoby, które w czasie jazdy w nieprawidłowy sposób korzystają z telefonu. Zwłaszcza teraz, podczas wakacji, gdy na drogach panuje wzmożony ruch, takie zachowanie może doprowadzić do tragicznego w skutkach finału podróży.
 
 Źródło: KPP Gostyń


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet