reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Niedziela
24
czerwiec
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Jarocin

Wykonawca wyłoniony, rusza rozbudowa szpitala

2017-09-12 08:39:33

Szpital Powiatowy w Jarocinie będzie rozbudowywany. Właśnie zakończyło się postępowanie przetargowe. Wykonawca podjął się wykonania wszystkich prac za łączną kwotę 8 581 710 zł. Prace mają ruszyć najpóźniej na początku października, a zakończą się w ciągu 11 miesięcy.

Rozbudowę jarocińskiego szpitala planowano od dawna. Jak podkreślają prezes Leszek Mazurek i Zarząd Powiatu Jarocińskiego - czas, aby szpital dostosować do  wymagań XXI w.

 

- Roboty budowlane będą polegały na nadbudowie i rozbudowie budynku obecnego oddziału wewnętrznego i łącznika. Obecnie  budynek jest dwukondygnacyjny – parter i pierwsze piętro, gdzie znajduje się Oddział Chorób Wewnętrznych. Nadbudowa będzie polegała na dodaniu jednej kondygnacji i przebudowie już istniejących. Natomiast dzięki rozbudowie powstanie nowy, trzykondygnacyjny obiekt w postaci nadwieszenia połączonego z częścią nadbudowywaną - wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

 

Przez cały czas trwania prac szpital będzie czynny dla pacjentów, dlatego też wykonawca musi starannie zabezpieczyć i oznakować teren robót. Dodatkowo zobowiązał się też do tego, że dołoży wszelkich starań, aby jego działania zbytnio nie przeszkadzały chorym, którzy będą znajdowali się w części objętej rozbudową.

 

- Plan zakłada, że na tzw. niskim parterze znajdzie się laboratorium szpitalne wraz z pracownią badań endoskopowych. Na wysokim parterze zostanie ulokowany zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii. Pierwsze piętro będzie należało do oddziału ginekologicznego. Na dziedzińcu wewnętrznym między budynkiem głównym i oddziału wewnętrznego podlegającego modernizacji przewidziano kaplicę przyszpitalną. Kaplica stanowić będzie nadbudowę istniejących piwnic - dodaje prezes.

 

Konsorcjum, które zajmie się budową i rozbudową jarocińskiego szpitala daje 10 lat gwarancji na konstrukcję budynku, cztery lata na roboty wykończeniowe i trzy lata na urządzenia.

 

- Nie możemy zostać w tyle, bo i medycyna i technika wciąż idą do przodu. Szpital to strategiczna dla mieszkańców powiatu instytucja, która ratuje ludzkie życie i zdrowie. Dlatego rozbudowa jest konieczna. Dzięki temu polepszą się warunki pacjentów i będą mieli większy komfort przebywając w placówce. Bardzo ważne jest też to, że poprawią się warunki naszego personelu - uzupełnia Stanisław Martuzalski,  członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

 

Pieniądze na rozbudowę szpital zabezpieczył z obligacji i jest to kwota 6 100 000 zł. Z kolei 3 000 000 zł pochodzą z kredytu, którego placówce udzielił bank PKO S.A.

Zapytaj prawnika


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet