reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowejReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Piątek
19
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Jarocin

Wyburzają zabudowania

2018-09-10 13:24:49

Coraz większa część Parku Radolińskich przekształca się tymczasowo w plac budowy. Kończy się remont elewacji i tarasu Pałacu Radolińskich. Trwają prace przy dużym stawie. Rozpoczęło się wyburzanie zabudowań gospodarczych, w miejscu których stanie restauracja, a w tym tygodniu zacznie się przebudowa drogi od ul. Kasztanowej do ul. św. Ducha.

Przy Pałacu Radolińskich pozostały do zrobienia jeszcze tylko prace wykończeniowe przy tarasie i uporządkowanie otoczenia. Z dużego stawu został już wybrany osad denny i po osuszeniu wywieziony. Teraz będą umacniane brzegi, a także czyszczone mały staw i koryto Lipinki od mostu przy ul. św. Ducha do mostu przy ul. Kasztanowej. W związku z pracami przy stawie jeszcze przez kilka tygodni nadal będzie odgrodzone wejście do parku od ul. Stawnej i Zamkowej.

 

Dziś rozpocznie się przebudowa drogi przez park wiodącej od ul. Kasztanowej do ul. św. Ducha. Prace zaczną się na wysokości pałacu i będą prowadzone w kierunku ul. Kasztanowej. - Dojście z tej strony nie będzie jednak zamknięte. Piesi będą mogli poruszać się poboczami, proszę jednak o zachowanie większej ostrożności i podporządkowywanie się instrukcjom osób prowadzących tam roboty - apeluje Robert Kaźmierczak - zastępca burmistrza.  Dojścia do Pałacu Radolińskich i znajdujących się tam instytucji (szkoły muzycznej, biblioteki) będą więc możliwe od ul. Kasztanowej, drogą od strony ul. Poznańskiej przy Skarbczyku i alejami parkowymi od strony ul. Parkowej. Kiedy zostanie wybudowany odcinek drogi od strony ul. Kasztanowej do pałacu, wtedy prace zostaną przekierowane w drugą stronę - w kierunku ul. św. Ducha.  Równolegle Zakład Usług Komunlanych będzie przebudowywał i rozbudowywał parkowe oświetlenie, a Jarocińska Agencja Rozwoju będzie budowała sieć monitoringu.

 

W ubiegłym tygodniu firma Birex, która po przeprowadzeniu w 2015 r. trzech przetargów stała się dzierżawcą na 30 lat Domu Ogrodnika i sąsiadujących z nim budynków gospodarczych, rozpoczęła prace rozbiórkowe. Zburzona została już część zabudowań, w miejscu których powstanie restauracja. Najstarszy budynek z drewnianą zewnętrzną klatką schodową zostanie odtworzony. Wyburzenia były konieczne ze względu na bardzo zły stan konstrukcji obiektu.  Jesienią zacznie się też remont Domu Ogrodnika wraz z adaptacją jego wnętrz na potrzeby małego hotelu.

 

 

 


Reklama internetowa w gazecie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet