reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Czwartek
13
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Stęgosz

Wjechał w płot i ...poszedł spać

2017-11-13 12:14:21

Zdjęcie: Archiwum
Staranował płot sąsiada, zostawił samochód i poszedł spać. Gdy obudzili go policjanci, miał ponad dwa promile. Brak uprawnień i wyobraźni wystarczyło by 50-letni mężczyzna nie zauważył betonowego płotu, a potem odbył wizytę w komendzie policji.

O sforsowaniu płotu przez nissana dyżurny jarocińskiej komendy został poinformowany chwile po godz. 8.00. Kilka minut później w Stęgoszy, gdzie doszło do zdarzenia, zjawia się patrol ruchu drogowego. Nie było tam jednak pechowego kierowcy.
 
Mundurowi szybko ustalili markę samochodu pojazdu i dane siedzącego za „kółkiem” tego pojazdu. Okazał się nim 50-latek z gminy Żerków. Policjanci udali się więc do miejsca jego zamieszkania, gdzie zastali pojazd. W reflektorze samochodu znajdowały się odłamki płotu, a uszkodzenia świadczyły, że na drodze nissana stanęła twarda przeszkoda. Policjanci zapukali więc do drzwi domu kierowcy. Jak się okazało mężczyznę trzeba było obudzić, gdyż po całym zdarzeniu poszedł spać.
 
Mundurowi od razu wyczuli powód nietypowego zakończenia podróży przez mężczyznę i jego zmęczenia. Zadziałał alkohol. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 50-latka. Gdy na wyświetlaczu urządzenia do pomiaru ilości alkoholu pojawił się wynik 1,32 mg/l (2,77 promila alkoholu w organizmie), jasnym się stało, że przyczyną niezauważenia ogrodzenia były promile, które mężczyzna ma w sobie i całkowity brak wyobraźni oraz rozsądku.
 
Kierowca trafił do komendy w Jarocinie. Tam policjanci ustalili, że nie był to pierwszy, kiedy 50-latek jechał po pijaku. Od 2007 roku został on po raz czwarty zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ostatnio w sierpniu br. Wówczas to zatrzymano mu także uprawnienia do kierowania.
 
Nieodpowiedzialnym kierowca za popełnione przestępstwo poniesie konsekwencje przed sądem. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 4 Kodeksu karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 5, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet