reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
21
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Żerków

Wirtualne znajomości czyli bezpiecznie w sieci

2018-03-23 09:43:59

Zdjęcie: KPP Jarocin
Uczniowie klas IV–VI Szkoły Podstawowej z Żerkowa wzięli udział w prelekcji "Bezpieczny Internet". Spotkanie przygotowali i przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Jarocinie.

Uczniowie zapoznali się nie tylko z korzyściami jakie płyną z korzystania z sieci internetowej, przede wszystkim dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w sieci.
Głównym celem akcji było wyczulenie najmłodszych internautów na zawieranie nowych wirtualnych znajomości, uświadomienie im, że nigdy nie wiadomo kim jest naprawdę osoba z którą mailują. Uczniowie dowiedzieli się także o przestępstwach komputerowych i sankcjach grożących za ich popełnianie. Młodzież z zainteresowaniem słuchała wykładu o zabezpieczeniach podczas internetowych zakupów, piractwie i plagiacie komputerowym, oraz o uzależnieniu od cyberprzestrzeni. 
 
Podczas spotkania omówiono także różnice pomiędzy odpowiedzialnością karną nieletnich za popełnienie czynu karalnego, a odpowiedzialnością karną wynikającą z kodeksu karnego.
 
Podstawowym celem spotkania było uświadomienie wchodzącym powoli w dorosłość młodym ludziom, że bezmyślne zachowanie, przesiadywanie przy komputerze i nawiązywanie wirtualnych znajomości może nieść za sobą poważne konsekwencje. Policjanci przestrzegali przed odsłanianiem swoich tajemnic przed osobami, których nie znamy osobiście, a które nie zawsze są tymi, za których się podają. To o czym powinien pamiętać każdy korzystający z Internetu, czy to podczas nawiązywania znajomości, czy podczas robienia zakupów w sieci, to ograniczone zaufanie i zdrowy rozsądek.
 
Na zakończenie uczniowie dowiedzieli się, gdzie i jakiej pomocy mogą szukać w sytuacjach zagrożenia w internecie.Źródło: KPP Jarocin


Reklama: Praca dla opiekunek osób starszych Niemcy, Anglia | Promedica24


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet