reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Piątek
24
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jarocin

Wiemy, co będzie w szpitalu na wielkanocne śniadanie

2018-03-30 07:03:00

Pieczywo, masło, biała kiełbasa, parówki z dodatkiem chrzanu lub ketchupu oraz kawa lub herbata. To na śniadanie, oczywiście plus jajko. A co na pozostałe posiłki w ciągu świąt zaserwuje swoim pacjentom jarocińska lecznica?

Szpital w Jarocinie przygotował menu dla pacjentów, którzy Wielkanoc będą musieli spędzić w lecznicy. Dietetyk zadbał o to, aby w tych dniach nie zabrakło tradycyjnych dań kojarzonych ze świętami. Została również ustalona obsada personelu, które będzie czuwała nad chorymi. Pacjenci przebywający w okresie świąt w szpitalu mogą liczyć na odwiedziny kapłana i wspólną modlitwę.

 
W placówce nadal obowiązuje zakaz odwiedzin, więc o tłumnych rodzinnych  wizytach  na razie nie ma mowy. Jednak po ustaleniach z personelem niektórzy chorzy będą mogli spotkać się z najbliższymi.

– Ilu pacjentów spędzi święta w jarocińskim szpitalu-tego nie wiadomo, bowiem trudno przewidzieć, co się może wydarzyć przed i w trakcie świąt. Natomiast staramy się, aby większość pacjentów wróciła na ten czas do domu. Wiadomo, że lepiej spędzać te wyjątkowe dni w rodzinnej atmosferze. Ci, którzy zostaną w naszej placówce -mogą liczyć na świąteczny klimat na oddziałach. Będzie też wielkanocne menu, jednak należy wziąć pod uwagę, że w szpitalu leżą ludzie chorzy i jedzenie musi być odpowiednio dostosowane do zaleceń – tłumaczy Leszek Mazurek, prezes szpitala.

 

A wielkanocne śniadanie będzie się składało m.in. z pieczywa, masła, białej kiełbasy, parówki z dodatkiem chrzanu lub ketchupu oraz kawy lub herbaty. Nie zabraknie też oczywiście jajka, które jest symbolem świąt. Na drugie śniadanie pacjenci dostaną babkę. Z kolei na obiad przewidziano rosół z makaronem,zupę pomidorową,rybę, gotowane udko, biały ryż, sos potrawkowy, marchew gotowaną i kompot. Na kolację zaplanowano m.in.galantynę, szynkę drobiowo-wieprzową oraz herbatę.

– Nieco inaczej będą wyglądały posiłki przeznaczone dla osób będących na specjalnej diecie i cukrzyków. Dla nich zaplanowano więcej warzyw i nieco inne dodatki do śniadań, obiadów i kolacji. Musimy bowiem pamiętać, że dieta ma mieć charakter leczniczy, a nie szkodzić – dodaje Wanda Olesińska, kierownik ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego.

 

Pracy może nie zabraknąć na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Z doświadczenia personelu wynika, że w okresie świąt – zarówno Bożego Narodzenia, jak i Wielkiej Nocy - pomocy szukają tam osoby z problemami kardiologicznymi jak i ci, którzy mają kłopoty  żołądkowe związane z przejedzeniem.

 


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet