reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jarocin

Wielki jazzowy koncert!

2018-07-04 07:50:33

Jest samoukiem. Nie ukończył żadnej szkoły muzycznej, a dziś jest światową legendą jazzu. Jego ojciec Czesław urodził się w Osieku koło Jarocina. Wieczorem 12 lipca na jarocińskim rynku zagra Jan Garbarek. - To będzie piękny, niezapomniany koncert Jaśka - zapewniają najbliższe kuzynki artysty mieszkające w Jarocinie i w Poznaniu.

Jan Garbarek, koncertując w 2009 r., już jako światowa legenda jazzu, w wywiadzie dla "Jazz Forum" tak to wspominał: - Mój tata, Czesław Garbarek dostał się do niemieckiej niewoli i spędził ją w obozie pracy w Norwegii. Po wyzwoleniu został w Norwegii, gdzie poznał moją mamę, Karin. Pobrali się w Oslo trzy tygodnie po pierwszym spotkaniu. (...) Urodziłem się w 1947 roku w obozie dla przesiedleńców. Jednak ani to, że moja mama była rodowitą Norweżką, ani to, że urodziłem się w tym kraju, nie pozwoliło na to, bym otrzymał norweskie obywatelstwo. Takie były przepisy. (...) Dopiero kilka lat temu znalazłem korespondencję mojego ojca z władzami, z której dowiedziałem się, że chciano nas deportować do Francji. Ojciec zaczął się ubiegać o obywatelstwo w 1945 roku, a przyznano mu je chyba w 1953 lub 1954. Wtedy i ja zostałem Norwegiem.

 

Na przestrzeni dziesięcioleci Jan Garbarek zawsze był pytany przez polskich dziennikarzy o swoje polskie korzenie. Tak było, kiedy w roku 1973 pojawiał się w Warszawie na festiwalu Jazz Jamboree, jako dwudziestosześciolatek. "Podobał się także młody, ale już znany saksofonista norweski, polskiego zresztą pochodzenia - Jan Garbarek" - relacjonował jeden z dziennikarzy. Dziesięć lat później Jan Garbarek znalazł się już na okładce miesięcznika "Jazz Forum" jako gwiazda światowego jazzu. W udzielonym wówczas wywiadzie mówił: "Mój ojciec przyjechał teraz ze mną do Warszawy. Na koncercie była również ciotka z Jarocina. Ojciec pochodzi z tamtych stron, urodził się w wiosce Osiek. (...) Byłem tam z rodziną na wakacjach w 1960 roku." 

 

 

Jan Garbarek z zespołem złożonym również z gwiazd światowego jazzu wystąpi na jarocińskim rynku w czwartek 12 lipca o godz. 20.30. Na płycie będzie rozstawionych kilkaset krzeseł, numerowanych miejsc dla publiczności. Bilety na koncert Jana Garbarka można nabywać na www.biletomat.pl i w Spichlerzu Polskiego Rocka w cenie 99 zł. Osoby, które wcześniej zakupiły karnety na Jarocin Festiwal 2018 mogą skorzystać ze specjalnej oferty i nabyć bilet na koncert norweskiego saksofonisty w cenie 50 zł.

 

 

Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet