reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Czwartek
13
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jarocin

Uratowali bezdomnych przed zamarznięciem

2018-02-28 09:04:20

Zdjęcie: KPP Jarocin
Policjanci odnaleźli i przekazali pogotowiu ratunkowemu dwóch bezdomnych mężczyzn. Półprzytomni mężczyźni, z uwagi na bardzo niską temperaturę, mogliby nie przeżyć nocy, gdyby pomoc nie przyszła w porę.

Miejsce, w którym znalezieni zostali mężczyźni, było już wcześniej kontrolowane przez mundurowych, w związku ze zgłoszeniami od mieszkańców, którzy widywali wchodzącego tam bezdomnego. Jednakże w ciągu dnia budynek był pusty. 26 lutego około godziny 21.00 policjanci po raz kolejny pojechali sprawdzić wskazywane miejsce.

W jednym z pomieszczeń opuszczonego budynku, znajdującego się w centrum Jarocina, policjanci znaleźli 40-letniego mężczyznę. Mężczyzna był półprzytomny, nieświadomy tego, co się dzieje wokół niego. Policjanci zaopiekowali się 40-latkiem i sprawdzili pozostałe pomieszczenia na wszystkich kondygnacjach pustostanu. W jednym z nich natknęli się na leżącego, z trudem oddychającego 44-latka.

Funkcjonariusze natychmiast wyprowadzili obu mężczyzn z budynku, w którym temperatura spadła poniżej zera stopni, i umieścili w radiowozie wzywając równocześnie na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Dopiero po ogrzaniu się w pojeździe mężczyźni byli w stanie podać policjantom swoje dane.

Lekarz, który przybył na miejsce, z uwagi na poważny stan bezdomnych, w tym duże wychłodzenie organizmów, zadecydował o ich hospitalizacji.

W ciągu ostatnich kilku nocy, gdy panowały dwucyfrowe mrozy, temperatura w pustostanach także spadała poniżej zera. Takie miejsce nie uchroni bezdomnych od zamarznięcia. Policjanci codziennie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Reagują także na każde zgłoszenie mieszkańców, które tak jak w tym przypadku, może uratować ludzkie życie.
Źródło: KPP JarocinReklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet