reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Sobota
20
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z policji

Uczniowie ZSP nr 2 wśród laureatów!

2019-06-18 12:13:22

Zdjęcie: KPP Jarocin
Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie znalazła się w gronie 12 laureatów III edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. W nagrodę uczniowie, których praca została wyróżniona, pojadą na wyjazd edukacyjny do Rosji oraz na Litwę i Białoruś.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej. Zaproszeni do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii” zostali uczniowie policyjnych klas mundurowych z całej Polski. Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.

 

Dwu- i trzyosobowe  zespoły miały do wykonania 3 zadania:

  • odnalezienie w swojej okolicy i opisanie miejsca pamięci związanego z wkładem polskich policjantów w chlubne karty polskiej historii
  • nagranie filmu (1,5-3 min) prezentującego sylwetkę policjanta związanego z tym miejscem pamięci, którego postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom
  • zorganizowanie „żywej lekcji historii” dla swoich rówieśników lub uczniów młodszych, prezentującej historię tego miejsca oraz sylwetkę policjanta

 

Z ponad 100 zgłoszonych drużyn realizację zadań konkursowych ukończyły 42 zespoły, których prace zostały ocenione przez czteroosobową komisję konkursową. W skład komisji weszli: podinsp.  Zbigniew Bartosiak – Naczelnik Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego Gabinetu Komendanta Głównego Policji, Karolina Kolbuszewska – Wydział Edukacji Historycznej BEN IPN, Mirosław Jabłoński z IPN.

 

Drużyna klasy policyjno - prawnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, w składzie Wiktoria Jakubowska, Hanna Skowron i Kacper Urbaniak pod okiem opiekunki asp. Agnieszki Zaworskiej z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, w swojej pracy zaprezentowały sylwetkę posterunkowego Stanisława Jóźwiaka. Młodzież wykonała krótki film o życiu zamordowanego w 1940 roku policjanta i zorganizowała żywą lekcję historii dla uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

 

Praca zespołu z Jarocina została oceniona bardzo wysoko. Uczniowie znaleźli się w gronie 12 laureatów I stopnia. Nagrodą dla najwyżej ocenionych przez jurorów zespołów będzie udział w wyjazdowym seminarium edukacyjnym na terenie Litwy, Białorusi i Rosji, w tym udział w uroczystościach rocznicowych na terenie cmentarza wojennego w Miednoje, na którym znajdują się groby polskich policjantów zamordowanych w 1940 r., w tym Stanisława Jóźwiaka.

 

Tegoroczna edycja konkursu była trzecią i po raz trzeci uczniowie jarocińskiej „dwójki” zajęli miejsce wśród najlepszych. W tym roku uczniowie z Jarocina są jedyną szkołą z Wielkopolski, która została jednym z laureatów. Z uwagi na wysoki poziom prac, organizatorzy postanowili przyznać także nagrody II stopnia i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu. Nagrodą dla tej reprezentacji jest jednodniowy pobyt w Szkole Policji w Legionowie.
Źródło: KPP Jarocin


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet