31

Lekkoatletyka

Trzy medale z Torunia!

2019-02-15 13:45:15

Zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Przełaj” Żerków wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów U18 i U20 w Lekkoatletyce.

W dniach 8-10 lutego 2019 roku w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 i U20 w Lekkoatletyce.

W toruńskich zawodach wystartowali również zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Przełaj” Żerków rywalizując w kategorii U18. Wśród najlepszych zawodników Polski w tej kategorii wiekowej żerkowianie zdobyli trzy medale – jeden srebrny i dwa brązowe.

Najlepiej spisali się chodziarze, którzy wywalczyli dwa krążki. Srebrny medal zdobył podopieczny Romana Wyduby - Dawid Aleksandrowicz - w chodzie sportowym na dystansie 5000 m z wynikiem 25:31.00 poprawiając swój rekord życiowy prawie o półtorej minuty. Drugi medal w chodzie dla Żerkowa zdobyła podopieczna Dawida Bierły - Marta Haczyk -  zajmując trzecie miejsce na dystansie 3000 m z wynikiem 16:13.18. Trzeci medal dla UKS „Przełaj” Żerków zdobył Szymon Juszczak w biegu na dystansie 60 m ppł., trenowany przez Romana Wydubę. Młody sprinter zajął trzecie miejsce osiągając wynik 8.06, poprawiając swój rekord życiowy.

Oprócz medalistów w zawodach w Toruniu wystartowało jeszcze czworo zawodników z Żerkowa:

• Natalia Drzewiecka w biegu na dystansie 60 m ppł., z czasem 9.52 zajęła 15 miejsce,
  • Łukasz Łysiak w biegu na dystansie 60 m, z czasem 7.49 zajął 26 miejsce,
  • Konrad Mikuszewski w biegu na dystansie 300 m, z wynikiem 38.15 zajął 28 miejsce,
  • Paweł Guździoł w biegu na dystansie 300 m, z czasem 38.97 zajął 32 miejsce.

Był to najlepszy start w historii klubu w Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce.

Źródło: UMiG Żerków

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.