reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Zapytaj prawnika
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie


Cielcza

Trybuny pomieszczą ok. 300 osób

2018-10-17 10:17:00

Na boisku wiejskim w Cielczy zamontowane zostały nowe trybuny. W niedzielę kibice LZS Cielcza skorzystali z nich po raz pierwszy. Inwestycja zrealizowana została dzięki środkom przeznaczonym na ten cel z budżetu gminy Jarocin. Wśród honorowych gości, na nowych trybunach nie zabrakło burmistrza Jarocina, Adama Pawlickiego.

Włodarz gminy otrzymał od klubu koszulkę z numerem 12, po czym został poproszony o symboliczne rozpoczęcie ligowego meczu. Gospodarze – LZS Cielcza, po bardzo dobrej grze w ubiegłym sezonie, awansowali do Kaliskiej Ligi Okręgowej i tym razem podejmowali na swoim boisku drużynę CKS Zbiersk. Wyrównany wynik spotkania dotrwał do 90 minuty. Wówczas sędzia podyktował rzut karny dla drużyny gości, co przesądziło o końcowym rezultacie - 2:3, dla Zbierska.  

 

Nowe trybuny przy boisku wiejskim w Cielczy pomieszczą ok. 300 kibiców. Są mobilne, w razie potrzeby można je przenieść w inne miejsce. Inwestycja zrealizowana została z budżetu gminy Jarocin, a jej koszt opiewa na kwotę blisko 100 tys. zł. – Dzięki dobrej współpracy z przedstawicielami waszego sołectwa: zarówno Rajmundem Banaszyńskim w radzie miejskiej - jak Julianem Zegarem w radzie powiatu, możemy wspierać potrzebne i oczekiwane przez lokalne środowisko inwestycje. LZS, z nowym prezesem Piotrem Bugajem, wspaniale się rozwija. Drużyna awansowała do wyższej klasy, czego gratuluję. Wiem, że duży nacisk kładziecie na pracę z dziećmi i młodzieżą, co jest bardzo ważne dla przyszłości klubu. Ta trybuna Wam się należała – powiedział burmistrz Adam Pawlicki.

 

To dopiero początek, bo plany idą znacznie dalej. - Dla wielu kibiców i sympatyków naszej drużyny to z pewnością doniosła chwila, choć, jak wiemy, wcale nie ostatnie słowo w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej w Cielczy – zapowiada Rajmund Banaszyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Jarocinie. Z inicjatywy miejscowego LZS, przy wsparciu finansowym gminy powstała już dokumentacja na kompleksową modernizację obiektów sportowych na terenie obecnego boiska wiejskiego. Dokumentacja została sfinansowana przez Gminę Jarocin.  Zgodnie z nią zmodernizowana zostanie płyta boiska trawiastego i od podstaw wybudowana ma zostać instalacja do podlewania murawy. Projekt zakłada budowę trybun dla 600 kibiców. - Nowo wykonane trybuny, które są mobilne zostaną wykorzystane do uzupełnienia tych 600 miejsc lub przeniesione na obszar ORLIKA przy szkole – informuje R. Banaszyński. W planach jest wydzielenie boiska treningowego dla piłkarzy klubu LZS, boiska uniwersalnego z nawierzchnią sztuczną, które może być wykorzystane zarówno do koszykówki, jak i - jako kort tenisowy. W projekcie uwzględnione zostało także boisko do plażowej piłki siatkowej oraz 400 - metrowa bieżnia tartanowa wokół boiska piłkarskiego. Powstanie także parking przy ul. Szkolnej. Na miejscu dawnej szatni i na przyległym terenie utworzony zostanie też kompleks rekreacyjny: urządzenia nowego placu zabaw dla dzieci oraz drugiej w Cielczy siłowni zewnętrznej. Część urządzeń będzie instalowana jeszcze w tym miesiącu.

 

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


< Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet