reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych


Reklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr KaźmierczakPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Niedziela
21
październik
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Śmiełów

Tak się kończy jazda na "podwójnym gazie"

2017-11-29 08:26:52

Zdjęcie: KP PSP Jarocin
39-letni kierowca, który wsiadł za kierownicę mając blisko 3 promile, stracił prawo jazdy, a podczas przymusowej wizyty w komendzie usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi do 2 lat więzienia.

39-letni mężczyzna podróżował VW golfem po drogach gminy Żerków. W pewnym momencie na drodze pijanego kierowcy pojawił się inny pojazd - citroen C4, którym podróżowały dwie osoby.
 
Jadący w tym samym kierunku co golf, inny pojazd stal się dla 39-latka przeszkodą nie do ominięcia. Zawartość alkoholu, którą wziął ze sobą na przejażdżkę spowodowały, że zbyt późno zauważył jadącego przed nim citroena. Zbyt późno by sprawnie i bezpiecznie wykonać manewr hamowania. Zakończyło się uderzeniem w tył samochodu poprzedzającego i poważnymi uszkodzeniami obu pojazdów. Na szczęście żadna z podróżujących osób nie odniosła poważnych obrażeń.
 
O zderzeniu samochodów poinformowany został dyżurny jarocińskiej komendy. Kilka minut później na drodze do Śmiełowa, gdzie doszło do zdarzenia, zjawił się patrol ruchu drogowego.
 
Mundurowi od razu rozpoznali powód nietypowego zakończenia podróży przez mężczyznę. Bełkotliwa mowa, problemy z utrzymaniem równowagi potwierdzały, że zadziałał alkohol, duża ilość alkoholu. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 39-latka. Gdy na wyświetlaczu urządzenia do pomiaru ilości alkoholu pojawił się wynik 1,38 mg/l (2,9 promila alkoholu w organizmie), jasnym się stało, że przyczyną zdarzenia były promile, które mężczyzna ma w sobie i całkowity brak wyobraźni oraz rozsądku.
 
Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Następnie zatrzymany usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.Źródło: KP PSP Jarocin

REKLAMA - Promedica24 - praca dla opiekunek osób starszych


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet