reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych


Reklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr KaźmierczakPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Poniedziałek
22
październik
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Z policji

Szukają sprawcy. Ktoś coś wie?

2018-08-07 09:21:04

Zdjęcie: KPP Jarocin
Niecodzienną interwencję przeprowadzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Policjanci zostali powiadomieni o wyrzuceniu z samochodu trzech psów. Do czasu przekazania psiaków przedstawicielom schroniska, zaopiekowali się nimi. Teraz szukają sprawcy tego czynu.

Podstawowym zadaniem Policji jest dbanie o ład i porządek publiczny, a co za tym idzie dbałość o bezpieczeństwo społeczeństwa. Jednak policjanci w swojej codziennej służbie niosą pomoc nie tylko ludziom, ale i także tym najbardziej bezbronnym – zwierzętom. Zwłaszcza teraz, w okresie wakacji, bardzo często dochodzi do sytuacji, w której zwierzęta stają się niechcianym balastem i zostają porzucane.

 

Tajka sytuacja miała miejsce 4 sierpnia br. w Mieszkowie. Jadące rowerami małżeństwo zauważyło, jak przy ulicy Poznańskiej zatrzymuje się samochód. Chwilę później z pojazdu zostają wyrzucone trzy psy – matka i dwa szczeniaki. Podróżujący samochodem zostawiają zwierzęta przy ruchliwej drodze i odjeżdżają w kierunku Klęki.

 

Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali na miejsce policję, i do czasu przyjazdu mundurowych przypilnowali czworonogi, by nie wybiegały na jezdnię.

 

Policjanci na miejscu, do czasu ustalania okoliczności i przekazania psiaków pracownikom Schroniska w Radlinie, zaopiekowali się nimi. Czworonogi zostały przez nich napojone i zabezpieczone. W chwili obecnej cała trójka przebywa w schronisku, gdzie otrzymała fachową pomoc. To dzięki reakcji dwójki rowerzystów i empatii do zwierząt, nie stało się im nic złego.

 

Sprawą zajęli się teraz kryminalni, którzy dążą do ustalenia właściciela psów oraz sprawcy porzucenia ich. Mundurowi zwracają się z prośbą do osób, które rozpoznają pieski i posiadają wiedzę, do kogo mogły należeć o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie przy ul. Bohaterów Jarocina 15, lub telefonicznie – całodobowo pod nr 997 lub 62 – 749 82 00.

 

Z ustaleń wynika, że osoby, które wyrzuciły psy z samochodu poruszały się Oplem Zafira I generacji (rok prod. 1999 - 2006) koloru ciemnego, najprawdopodobniej granatowego.

 


Fotorelacja

Źródło: KPP Jarocin

REKLAMA - Promedica24 - praca dla opiekunek osób starszych


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet