reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
19
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Jarocin

Szkoła niepubliczna najlepsza w matematatyce

2018-05-29 08:45:43

Zdjęcie: jarocin.pl
Drużyna Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z Jarocina zwyciężyła III edycji Okręgowego Konkursu Matematycznego DELTA. Organizatorem matematycznego turnieju dla gimnazjalistów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

W matematycznej rywalizacji wzięło udział dwanaście drużyn z 10. szkół. Trzyosobowe  drużyny rozwiązywały zespołowo zestawy zadań otwartych, testowych oraz rozgrywek logicznych. Zadania, z którymi zmagali się gimnazjaliści w treści  nawiązywały do historii Polski - odzyskania niepodległości oraz niezwykle ważnego dokonania trójki polskich kryptologów okresu międzywojennego - złamania szyfru Enigmy. Nie zabrakło również zadań sprawdzających umiejętność wykorzystywania myślenia matematycznego w celu rozwiązywania problemów, wynikających z codziennych sytuacji. Organizatorzy do przeprowadzania konkursu wykorzystali nowoczesne technologie informacyjne. Uczniowie odpowiadali na pytania z wykorzystaniem aplikacji quizizzi.

Zdecydowane  pierwsze miejsce zajęła grupa uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z Jarocina w składzie: Jędrzej Pacanowski, Adrianna Dudziak, Jakub Kostuj. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie: Izabela Furmankiewicz, Zuzanna Janiszewska, Wiktoria Przywarciak. Trzecie miejsce wywalczył zespół z Gimnazjum w Kowalewie. Zespół ten tworzyli uczniowie: Julian Penkala, Krystian Urbaniak, Zuzanna Szymczak.

Do rywalizacji w III edycji Okręgowego Konkursu Matematycznego DELTA przystąpili matematycy z: Zespołu Szkół Publicznych w Broniszewicach, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z Jarocina, Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie, Gimnazjum w Kowalewie, Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie, Publicznego Gimnazjum w Taczanowie Drugim, Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowyi oraz Zespołu Szkół  w Witaszycach.
Źródło: jarocin.pl


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet