reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

29.11
Piątek
16
listopad
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Jarocin

Szkoła niepubliczna najlepsza w matematatyce

2018-05-29 08:45:43

Zdjęcie: jarocin.pl
Drużyna Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z Jarocina zwyciężyła III edycji Okręgowego Konkursu Matematycznego DELTA. Organizatorem matematycznego turnieju dla gimnazjalistów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

W matematycznej rywalizacji wzięło udział dwanaście drużyn z 10. szkół. Trzyosobowe  drużyny rozwiązywały zespołowo zestawy zadań otwartych, testowych oraz rozgrywek logicznych. Zadania, z którymi zmagali się gimnazjaliści w treści  nawiązywały do historii Polski - odzyskania niepodległości oraz niezwykle ważnego dokonania trójki polskich kryptologów okresu międzywojennego - złamania szyfru Enigmy. Nie zabrakło również zadań sprawdzających umiejętność wykorzystywania myślenia matematycznego w celu rozwiązywania problemów, wynikających z codziennych sytuacji. Organizatorzy do przeprowadzania konkursu wykorzystali nowoczesne technologie informacyjne. Uczniowie odpowiadali na pytania z wykorzystaniem aplikacji quizizzi.

Zdecydowane  pierwsze miejsce zajęła grupa uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z Jarocina w składzie: Jędrzej Pacanowski, Adrianna Dudziak, Jakub Kostuj. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie: Izabela Furmankiewicz, Zuzanna Janiszewska, Wiktoria Przywarciak. Trzecie miejsce wywalczył zespół z Gimnazjum w Kowalewie. Zespół ten tworzyli uczniowie: Julian Penkala, Krystian Urbaniak, Zuzanna Szymczak.

Do rywalizacji w III edycji Okręgowego Konkursu Matematycznego DELTA przystąpili matematycy z: Zespołu Szkół Publicznych w Broniszewicach, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z Jarocina, Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie, Gimnazjum w Kowalewie, Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie, Publicznego Gimnazjum w Taczanowie Drugim, Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowyi oraz Zespołu Szkół  w Witaszycach.
Źródło: jarocin.plReklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet