reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Straż pożarna

Strażacy w akcji...

2018-09-18 07:55:53

Zdjęcie: KP PSP Jarocin/bryg. Rafał Klarzyński
W dniu 16 września 2018 roku na terenie miasta Jarocina odbyły się Warsztaty z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla jednostek KSRG powiatu jarocińskiego. Pozoracje medyczne przygotowali strażacy z jednostek OSP Golina i Jarocin.

W trzech odbywających się równolegle inscenizacjach uczestniczyli pozoranci. W warsztatach ćwiczyło 48 strażaków – 12 zastępów medycznych z 8 jednostek OSP włączonych do KSRG, trzech zmian służbowych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz systemu codziennego i dyspozytorów Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Jarocinie.

 

Doskonalenie strażaków podczas prowadzenia działań ratowniczych wraz z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy jest ważnym elementem działań ratowniczych w aspekcie pomocy poszkodowanym. Dodatkowo warsztaty umożliwiły wymianę doświadczeń między strażakami a Ratownikami Medycznymi Państwowego Ratownictwa Medycznego, którzy w czasie warsztatów oceniali pracę strażaków, a na co dzień współpracują ze sobą w czasie wspólnych działań ratowniczych.

 

Założenia medyczne warsztatów:

 

Podczas palenia w piecu CO doszło do pożaru kotłowni. Miejscowe OSP podjęło działania gaśnicze i ewakuowało nieprzytomnego mężczyznę bez oznak krążenia. Zadaniem przybyłych na miejsce zastępów było prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przy użyciu defibrylatora AED oraz sprzętu nadgłośniowego do udrażniania dróg oddechowych.

 

Na strzeżonym przejeździe kolejowym doszło do wypadku busa przewożącego pracowników pobliskiej firmy z pociągiem kolejowym. Zdarzenie miało charakter wypadku masowego, gdyż poszkodowanych zostało 7 osób, a przybyłe na miejsce siły i środki były niewystarczające. Zadaniem ratowników było prawidłowe przeprowadzenie segregacji medycznej oraz wyznaczenie strefy zielonej, żółtej, czerwonej dla poszkodowanych.

 

Podczas pracy w lesie drwal nagle złapał się za klatkę piersiową i wezwał pomoc. Ze względu na brak ZRM w okolicy wysłano zastęp OSP. Ratownicy przybyli na miejsce zastali mężczyznę przytomnego, uskarżającego się na silny ból w klatce piersiowej. Podczas zbierania wywiadu SAMPLE mężczyzna stracił przytomność. Doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia.

 Fotorelacja

Źródło: KP PSP Jarocin


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet