reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Czwartek
13
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jarocin

„spoKREWnieni służbą” oddali ponad 33 litry krwi

2018-03-08 09:23:45

Zdjęcie: KPP Jarocin
74 krwiodawców, w tym przedstawiciele służb mundurowych, i ponad 33 litrów zebranej krwi, to wynik akcji „spoKREWnieni służbą” przeprowadzonej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

We wtorek, 6 marca, przedstawiciele służb mundurowych, uczniowie szkół średnich w Jarocinie oraz mieszkańcy powiatu jarocińskiego licznie stawili się w auli zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, by oddać krew. Zbiórka tego bezcennego, ratującego życie płynu odbyła się w ramach, organizowanego przez szkolne koło PCK przy ZSP nr 2, przedsięwzięcia „Oddaj krew z Dwójką”. Do honorowego oddawania krwi przyłączyły się w tym dniu służby mundurowe, które oddają krew chorym i poszkodowanym w wypadkach drogowych w ramach II edycji akcji „spokrewnieni służbą”.

 

Wśród osób, które oddały krew  byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy z OSP. Łącznie krew oddało 74 krwiodawców, z czego 23 osoby to przedstawiciele służb mundurowych w tym komendanci: KPP i PSP w Jarocinie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów zbiórki i honorowych dawców udało się zebrać ponad 33 litry krwi, która zasili szpitale i może uratować niejedno ludzkie życie.

 

Szczególne podziękowania należą się młodzieży, która po raz kolejny pokazała, że można na nią liczyć i  że potrafi solidaryzować się z chorymi  i potrzebującymi. Uczniowie, w tym z klas mundurowych, stanowili w tym dniu najliczniejszą grupę honorowych dawców.

 Fotorelacja

Źródło: KPP JarocinReklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet