reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
21
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z prokuratury

Śledztwo w sprawie zabójcy z Cerekwicy trwa

2018-05-22 08:05:00

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. kontynuuje śledztwo przeciwko 22-letniemu mieszkańcowi Jarocina, który jest podejrzany o dopuszczenie się 15 marca, w jednej z miejscowości pod Jarocinem, zabójstwa dwóch osób i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych, w tym nienarodzonego dziecka.

Jak ustalono, mężczyzna dostał się tylnymi wejściem do wnętrza budynku jednorodzinnego i przy użyciu noża zadał kobiecie i mężczyźnie w wieku 59 lat, uderzenia skutkujące powstaniem ciężkich obrażeń ciała i w efekcie ich zgonem.

Następnie, na piętrze budynku, przy użyciu noża zaatakował ciężarną kobietę powodując u niej poważne obrażenia ciała, w tym również obrażenia okolic brzucha, co skutkowało poważnymi obrażeniami płodu zagrażającemu jego życiu lub zdrowiu.


W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym uzyskane w toku prowadzonego postępowania opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej, prokurator uzupełnił mężczyźnie, cztery dotychczasowe zarzuty o dwa kolejne czyny: jeden dotyczący dopuszczenie się kolejnego usiłowania zabójstwa oraz drugi spowodowania obrażeń naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni na szkodę dwóch innych znajdujących się w tym czasie w budynku pokrzywdzonych kobiet.


Przesłuchany przez prokuratora w charakterze podejrzanego mężczyzna, przyznał się częściowo do przedstawionych mu zarzutów, a następnie skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.


Zarzucone mu pięć czynów z art. 148 § 2 pkt. 3 k.k., to jest zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie zagrożone są karą od 12 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności każdy. Czyn spowodowania obrażeń ciała (art. 157§1 k.k. )zagrożony jest do 5 lat pozbawienia wolności.
Z uwagi konieczność wykonania szeregu kolejnych czynności dowodowych, w tym uzyskania opinii dotyczącej badań kilkudziesięciu zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów DNA oraz opinii psychiatrycznej prokurator w najbliższym czasie skieruje do Sądu wniosek o przedłużenie stosowania wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres kolejnych 3 miesięcy.

 

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety

Patronat Medialny - Targi Export Expo


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet