reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Zapytaj prawnika
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie


Jarocin

Sezon na "jelitówki" dopiero się zaczyna...

2018-02-14 09:25:51

Zdjęcie: Archiwum
Rocznie do jarocińskiego szpitala trafia średnio 50 dzieci z nieżytami spowodowanymi rotawirusami, a ponad setka z problemami jelitowymi nieznanego pochodzenia. Jak ustrzec maluchy przed tymi chorobami?

Uwaga na nieżyty żołądka - ostrzegają lekarze. Pojawiają się niespodziewanie i potrafią być bardzo uciążliwe. Aby im zapobiec należy bezwzględnie przestrzegać higieny i dbać szczególnie dzieci, które są na nie bardziej narażone. Częste mycie rąk i unikanie dużych skupisk ludzi może więc okazać się najlepszą profilaktyką.
 
Nieżyty wywołane m.in. przez rotawirusy czy adenowirusy upodobały sobie sezon jesienno-zimowy, co nie oznacza, że nie atakują również wiosną i latem. Najczęściej objawiają się intensywnymi wymiotami i biegunkami, które odwadniają i osłabiają organizm. Niektóre choroby są przenoszone drogą pokarmową, inne drogą kropelkową.
W ubiegłym roku na oddziale dziecięcym jarocińskiego szpitala z powodu nieżytu jelit hospitalizowanych było prawie 200 małych pacjentów. To aż 25 % wszystkich chorych, którzy trafili na ten oddział. W tym roku sezon na tzw. jelitówki dopiero się rozpoczyna.
 
 To pokazuje, jak ważne jest dbanie o higienę u małych dzieci. Chodzi o to, aby od najmłodszych lat uczyć je, przede wszystkim, częstego mycia rąk. Wiele nieokreślonych zakażeń wirusowych jelit jest powodowanych właśnie przez brudne ręce. Dowód? Statystyki. W ubiegłym roku w naszym szpitalu z tego powodu leżała ponad setka dzieci. I nie trzeba być lekarzem, żeby to wiedzieć. To jest elementarna wiedza, którą każdy z nas powinien posiadać i wdrażać w życie - uważa Leszek Mazurek, prezes szpitala.  
 
Szczególną uwagę trzeba też zwracać na przygotowywanie posiłków. Dokładne mycie warzyw i owoców przed podaniem to obowiązek. Należy też pamiętać, że najciężej choroby żołądkowo-jelitowe przechodzą małe dzieci. Nie wolno więc lekceważyć przedłużającej się biegunki i wymiotów. W takich sytuacjach konieczna może okazać się wizyta u lekarza.
REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


< Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet