reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Środa
20
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z policji

Ruszają kontrole posesji

2019-03-06 08:03:00

Zdjęcie: Archiwum
Jarocińscy policjanci przypominają mieszkańcom powiatu o obowiązku oznakowania swojej posesji numerem porządkowym. Nieprawidłowe oznakowanie domów lub jego brak, nieaktualne nazwy ulic na znakach i płotach to problemy, które w wielu przypadkach sprawiają kłopot w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Brak oznakowania z numerem porządkowym posesji powoduje znaczne utrudnienia w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek, jak również służb ratowniczych. Często zdarza się, że służby ratownicze, bądź policjanci, błądzą w terenie. Tym samym tracą bezcenne sekundy, które mogą uratować czyjeś życie.

 

Policjanci w marcu br. będą w swoich rejonach służbowych kontrolować nieruchomości i przypominać właścicielom posesji, administratorom, dozorcom i użytkownikom nieruchomości  o obowiązku umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym. Numer może być umieszczony zarówno bezpośrednio na budynku, furtce, czy bramie wjazdowej. Istotnym jest by był on widoczny i wyraźny. Obowiązek taki wynika z przepisu art.47 b Ustawy z dnia 17 maja 1989 roku Prawa geodezyjnego i kartograficznego.

 

W  kwietniu natomiast dzielnicowi ponownie odwiedzą mieszkańców tych posesji, w których stwierdzono nieprawidłowości celem sprawdzenia czy zostały one usunięte. Wobec osób, które nie zastosują się do obowiązków wynikających z wyżej wymienionych przepisów zostaną zastosowane kary w oparciu o art. 64 Kodeksu Wykroczeń. Zgodnie z nim, za nieoznakowanie posesji funkcjonariusze mogą nałożyć na jej właściciela mandat karny w wysokości do 250 zł.
Źródło: KPP Jarocin


Reklama: Praca dla opiekunek osób starszych Niemcy, Anglia | Promedica24


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet