reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Z prokuratury

Próbował zabić żonę i jej partnera

2018-08-08 11:41:19

Zdjęcie: Archiwum
Prokurator Rejonowy w Jarocinie zakończył skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kaliszu śledztwo przeciwko 48 - letniemu mieszkańcowi jednej z miejscowości powiatu jarocińskiego, któremu zarzucił usiłowanie zabójstwa pozostającej z nim w separacji żony oraz jej partnera.

Jak ustalił Prokurator w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy w dniu 1 marca 2018 r. podejrzany udał się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonych, gdzie, przy użyciu przywiezionego ze sobą młotka o wadze 1,34 kg włamał się do wnętrza lokalu mieszkalnego i działając z zamiarem pozbawienia pokrzywdzonych życia zadawał im uderzenia w okolice głowy i twarzoczaszki.


Powołany w śledztwie biegły z zakresu medycyny sądowej ustalił, że uderzenia te zadawane były „z dużą siłą” oraz w sytuacji gdy „oboje pokrzywdzeni stracili przytomność, byli bezbronni i nie stawiali oporu”, co skutkowało powstaniem poważnych obrażeń naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.


Przesłuchany w charakterze podejrzanego, 48 - latek nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i przedstawiał wersje rozbieżne z ustaleniami poczynionymi przez Prokuratora.


Na wniosek Prokuratora wobec mężczyzny stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


Zgodnie z opinią biegłych psychiatrów podejrzany miał w chwili zdarzeń objętych treścią zarzutów zachowaną zdolność rozpoznania swoich czynów i pokierowania swoim postępowaniem oraz może brać udział w postępowaniu.


Objęte treścią zarzutów czyny  z art. 148 k.k. zagrożone są karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat lub karą dożywotniego pozbawienia wolności.


Termin rozprawy w przedmiotowej sprawie nie został dotychczas wyznaczony.

 Źródło: prokuratura.kalisz.pl


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet