reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowejReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Piątek
19
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z policji

Potrącił i uciekł. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala

2018-08-17 10:10:11

Zdjęcie: Archiwum
Policjanci z Jarocina zatrzymali sprawcę wypadku, do którego doszło w minioną niedzielę w Kotlinie. Na drodze gminnej został znaleziony mężczyzna, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Sprawca wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia, usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło 12 sierpnia b. r. w miejscowości Kotlin. Tego dnia dyżurny jarocińskiej Policji został powiadomiony o znalezieniu na drodze gminnej mężczyzny, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Po przeanalizowaniu obrażeń ustalono, że 34-letni mieszkaniec gminy Kotlin, został potrącony przez samochód.

 

Na podstawie zebranych materiałów oraz dzięki zapisom z monitoringu mundurowi wytypowali pojazd, który brał udział w tym zdarzeniu. Ustalili również, że sprawcą wypadku jest 19-letni mieszkaniec gminy Dobrzyca. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Policjanci zatrzymali także jego uprawnienia do kierowania.

 

W poniedziałek w miejscowej prokuraturze 19-latek usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. W związku z tym, że po zdarzeniu oddalił się z miejsca nie udzielając pomocy rannemu i nie informując o tym wykwalifikowanych służb medycznych, kara jaka mu grozi to od 9 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Prokurator Rejonowy w Jarocinie postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazie opuszczania kraju.

 

Policja przypomina!

 

Jeśli ofiara wypadku znajduje się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo powstania ciężkiego uszczerbku na jej zdrowiu, każdy musi udzielić pierwszej pomocy. Obowiązkiem jest także zatrzymanie się na miejscu wypadku drogowego, a po zgłoszeniu tego faktu służbom medycznym, podjęcie udzielenia pomocy i pozostanie tam do czasu przybycia karetki. Brak zatrzymania się na miejscu zdarzenia powoduje narażenie się na odpowiedzialność karną za nieudzielenie pomocy z art. 162 & 1 kk, co zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 Źródło: KPP Jarocin


Reklama internetowa w gazecie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet