reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Środa
17
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Wilkowyja

Pościg zakończony w rowie

2019-02-04 13:02:00

Zdjęcie: KPP Jarocin
Nastoletni mieszkaniec gminy Żerków uciekał przed policjantami. Pościg zakończył się w rowie.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 12.00. 17 - latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ul. Żerkowskiej w Jarocinie. Policjanci podjęli pościg za uciekinierem. Na ul. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowyi nastolatek stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w zaparkowany samochód i wjechał do rowu.

 

17 - latek został zabrany do szpitala. Pobrano od niego krew, aby sprawdzić, czy był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Nastolatek nie posiadał prawa jazdy.

 

AKTUALIZACJA

Nawet na 5 lat może trafić do więzienia 17-latek, który zignorował policyjne sygnały nakazujące zatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekając przed patrolem popełnił nie tylko to przestępstwo. Jego ucieczka skumulowała także wykroczenia.

 

To miała być zwyczajna kontrola drogowa kierowcy, który zapomniał, że samochód, który porusza się w obszarze zabudowanym, ma obowiązek jechać z prędkością nie większą niż 50 km/h. Zakończyła się jednak kilkukilometrowym pościgiem, kolizją i pobytem w szpitalu uciekiniera.

 

W minioną niedzielę ok. godz. 11.30, policjanci z Jarocina, pełniący nadzór nad ruchem przy ulicy Żerkowskiej zauważyli, że jadący w ich kierunku samochód marki BMW porusza się z ze zbyt dużą prędkością. Przeprowadzony przez mundurowych pomiar wykazał, że kierowca BMW jedzie z prędkością 97 km/h, czyli dozwoloną prędkość przekracza o 47 km/h. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mundurowi dali kierującemu znak zobowiązujący do zatrzymania się. Sygnały te jednak zostały przez kierowcę zignorowane.

 

Kierujący przyspieszył i zaczął oddalać się od radiowozu. Policjanci natychmiast podjęli pościg za niezdyscyplinowanym kierowcą. Pomimo, iż funkcjonariusze używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nadal zupełnie nie reagował. Mężczyzna uciekał przed goniącym go radiowozem w kierunku Żerkowa. W Wilkowyi uderzył w zaparkowany przy drodze samochód marki Peugeot a następnie wjechał w pobliskie pole, gdzie zakończył swoją ucieczkę.

 

Policjanci natychmiast udzielili pomocy kierowcy, który na chwilę stracił przytomność. Okazało się, że mężczyzna, 17-letni mieszkaniec gminy Żerków, nie ma uprawnień do kierowania. Ponadto w pojeździe policjanci ujawnili środki odurzające w postaci tabletek i białego proszku, które zostały zabezpieczone do ekspertyzy w Laboratorium Kryminalistycznym.

 

Młody mężczyzna po zdarzeniu trafił do szpitala. Tam też została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i innych środków odurzających.

 

W sprawie niezatrzymania się do kontroli kryminalni wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne. Kierowca usłyszy zarzut z artykułu 178 b kodeksu karnego. Odpowie też za posiadanie środków odurzających. Ponadto będzie odpowiadał za kierowanie samochodem bez wymaganych do tego uprawnień. O jego dalszym losie zadecyduje sąd w Jarocinie.

 

Manewry wykonywane przez kierowców, którzy nie zatrzymali się do kontroli i podjęli ucieczkę, mogą być bardzo niebezpieczne dla innych użytkowników drogi i doprowadzić do tragedii. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Kierowca musi też liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

 Fotorelacja

Źródło: KPP Jarocin


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet