reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jarocin

Ponad 100 tys. zł dla biblioteki!

2019-02-25 08:33:55

Zdjęcie: Katarzyna Stoparczyk podczas Jarocin Festiwal 2018
111 tys. zł pozyskała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin na działania kulturalno-edukacyjne. To największy sukces jarocińskiej biblioteki w ciągu 10 lat ubiegania się o środki zewnętrzne na podobne inicjatywy!

W tym roku bibliotekarki wysłały do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 5 wniosków. Wszystkie otrzymały dotację na łączną kwotę ponad 111 tysięcy złotych! 
Dzięki temu, po trzyletniej przerwie, do 8 filii bibliotecznych przyjadą na spotkania autorskie i warsztaty twórcy książek dla dzieci. Zaplanowano też bajkowe święto w Jarocinie przed Biblioteką Główną, którego gośćmi specjalnymi będą Katarzyna Stoparczyk i muzycy z zespołu Jerz Igor.
 
 
Dzięki dotacji "Legendoczytacze na szlaku", po raz trzeci, starsze dzieci wezmą na warsztat lokalne legendy i ważne miejsca, tworząc karty opowieści do teatrzyku kamishibai i sentymentalne mapy swoich miejscowości.
 
 
Ciekawie zapowiada się projekt dedykowany młodzieży - "Łowcy cytatów". Będzie to okazja do spotkania z youtuberką i zapoznania się z kreatywnym tworzeniem haseł LOESJE. W ramach projektu powstaną literackie szablony z cytatami, zwiastuny książek w iście hollywoodzkim stylu i pokaz multimedialny na fasadzie nowej biblioteki w Kamienicy nr 17. 
 

Dla rodzin z kolei, bibliotekarki przygotowały podróżniczy weekend "Na walizkach - podróże małe i duże" ze sporą liczbą warsztatów i spotkań z podróżnikami z krwi i kości oraz autorami książek podróżniczych, czy blogerami. Zaplanowano  też wystawy i pokazy niezwykłych zdjęć.
 
 
Będzie też coś dla samych bibliotekarzy. - "Bibliotekarze w akcji" to cykl szkoleń, dzięki którym oferta jarocińskiej biblioteki stanie się jeszcze lepsza. Odwiedzimy też Warszawskie Targi Książki, które pomogą nam wzbogacić ofertę książek w naszych palcówkach i zaowocują kontaktami z pisarzami, których potem będziemy mogli gościć na spotkaniach autorskich – podkreśla Agnieszka Borkiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin.  - To będzie bardzo intensywny rok, pełen wyzwań i ciekawych spotkań, których już nie możemy się doczekać. Mamy nadzieję, że projekty zadowolą naszych czytelników i użytkowników i że wszyscy będziemy się doskonale bawić podczas poszczególnych wydarzeń realizowanych w ramach naszych projektów – dodaje.
 

Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet