reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Niedziela
24
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Jarocin

Ponad 100 mln zł dla ZGO

2018-04-20 11:28:24

Projekt rozbudowy Zakładu Gospodarki Odpadami sp. z o.o. w Jarocinie znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Utworzenie Wielkopolskiego Centrum Recyklingu stwarza ogromne możliwości rozwojowe spółki, co przełoży się także na powstanie nowych miejsc pracy w Jarocinie. Budowa ma być realizowana przy wsparciu unijnej dotacji w wysokości 116 mln zł.

To kolejne środki zewnętrzne, które zasilą inwestycję realizowaną na terenie gminy Jarocin. W ubiegłym roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie pozyskało 128 mln zł na projekt z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Dzięki dotacji m.in. wybudowana zostanie stacji odzysków surowców przy oczyszczalni ścieków w Cielczy. Tym razem dotacja w wysokości 116 mln zł wspomoże inwestycję, której celem jest usprawnienie przetwarzania odpadów biodegradowalnych oraz odpadów selektywnie zebranych.

Przypomnijmy, że w historii Zakładu Gospodarki Odpadami będzie to kolejna dotacja unijna, która pozwoli podążać za europejskimi standardami, zakładającymi przetwarzanie 90% generowanych odpadów. Wcześniej, dzięki pozyskaniu 85 mln zł, utworzono nowoczesną instalację, która posiada status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych realizującą dziś usługi dla 270 tys. mieszkańców z 19 gmin z Wielkopolski.

 

- Wniosek ZGO został złożony do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod koniec grudnia. Projekt zakłada utworzenie Wielkopolskiego Centrum Recyklingu, w ramach którego zaplanowano m.in. rozbudowę części biologicznej zakładu o dodatkową komorę fermentacyjną na bioodpady wraz z kompostownią i placami technologicznymi. Zadanie obejmuje także budowę nowej, dużej sortowni odpadów selektywnie zebranych, ponieważ stara, jeszcze z 2008 roku, jest już zbyt mała, by przerobić coraz większy strumień odpadów. Nowym elementem ma być uruchomienie linii do produkcji paliw alternatywnych na bazie tej części odpadów, która ma dużą wartość kaloryczną i nadaje się do zamiany na energię cieplną. W tej chwili cały ten strumień musimy oddawać na zewnątrz – informuje Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO. - Jeśli będziemy mogli odzyskiwać energię na miejscu, będzie to dużo tańsze, uzyskamy kolejny produkt, który spowoduje, że na mapie Polski Jarocin będzie bardzo ważny – dodaje.

Zadowolenia nie ukrywa burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. - Jesteśmy liderem inwestycji w skali kraju, ale i liderem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych – podkreśla. - Na następną kadencję nie tylko mamy plan, ale też darmowe pieniądze, pozyskane na jego realizację - dodaje. Włodarz gminy podziękował zarządowi spółki ZGO i całemu zespołowi za przygotowanie dobrego wniosku, który uplasował się na pierwszym miejscu listy rankingowej. O wartości projektu świadczy też to, że Jarocin ma otrzymać 1/3  puli wszystkich środków przeznaczonych na całą Polskę. Sukces teraz przerodzi się w ciężką pracę, bo projekt trzeba będzie zrealizować do 2022 roku – podsumowuje Adam Pawlicki.

 

Całkowity koszt rozbudowy wyniesie 171 mln zł netto, z czego 68% wartości projektu (116 mln zł netto) pochodzić będzie ze środków unijnych.

 


Reklama: Praca dla opiekunek osób starszych Niemcy, Anglia | Promedica24


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet