reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Sobota
20
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z policji

Policyjne kontrole na wielkopolskich drogach

2019-04-12 12:57:39

Zdjęcie: Archiwum
12 kwietnia br. policjanci w całej Wielkopolsce biorą udział w kolejnej odsłonie działań kontrolno-prewencyjnych pn. NURD – Zero Tolerancji. Główny cel to ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych oraz innych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

To kolejna odsłona działań prewencyjnych NURD, których głównym zadaniem jest zwrócenie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, ale również rowerzystów i osoby poruszające się na innego rodzaju jednośladach. Podczas ewentualnego zdarzenia drogowego, te osoby są zawsze najbardziej poszkodowaną stroną. Wspólne bezpieczeństwo na drodze, zależy od wszystkich uczestników ruchu, ale zawsze największa odpowiedzialność spoczywa na kierowcach. Ich błąd, bądź chwila nieuwagi może doprowadzić do brzemiennego w skutkach wypadku. Jednak pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego jest obowiązany do stosowania zasady ograniczonego zaufania podczas poruszania się po drodze.

 

Policjanci podczas prowadzonych działań będą zwracali uwagę na wzajemną korelację między poszczególnymi uczestnikami ruchu. Jednak każdy musi mieć świadomość, że to od nas i naszego rozsądku zależy w głównej mierze bezpieczeństwo.

 

Przy okazji przypominamy wszystkim pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, od zmierzchu do świtu. Koszt odblasku to koszt kilku złotych, a ma ogromne przełożenie na naszą widoczność i bezpieczeństwo.

 

Tego typu działania będą kontynuowane. Nadal na wielkopolskich drogach jest za dużo osób, które świadomie lekceważą przepisy ruchu drogowego i narażają siebie i innych na groźbę utraty zdrowia i życia.

 

Dlaczego elementy odblaskowe są tak ważne?

 

Postać człowieka idącego drogą, ubranego dodatkową w ciemną odzież jest zauważalna przez kierującego raptem z 20-30 metrów lub z odległości jeszcze mniejszej, w zależności od warunków atmosferycznych.

 

Pojazd jadący około 90 km/h tylko w ciągu 1 sekundy przejeżdża dystans 25 metrów – więc kierujący nie zdąży nawet zareagować – zmienić kierunku jazdy lub hamować.

 

Elementy odblaskowe na odzieży pieszego pozwalają na zauważenie go z odległości 100-150 metrów lub większej. Pieszy da w ten sposób szansę kierującemu na wczesne zauważenie pieszego i właściwe zareagowanie.

 

Używajmy elementów odblaskowych prawidłowo. Cóż z tego jeżeli te światła znajdą się na plecaku? Skoro mają być widoczne przede wszystkim dla kierujących jadących z przeciwka, bowiem pieszy ma obowiązek poruszania się lewym poboczem lub lewą stroną jezdni. Aby światło lub element odblaskowy był widoczny dla nadjeżdżających kierowców najlepiej zamontować go nisko od strony jezdni, czyli przy prawym kolanie. Wówczas będzie spełniał swoje zadanie w 100 %.

 

Przykładem na właściwe pojmowanie dbałości o własne bezpieczeństwo niech będą rowerzyści, którzy coraz częściej poza prawidłowym oświetleniem roweru jeżdżą w kamizelkach odblaskowych. W kamizelkach odblaskowych jeżdżą również motocykliści – nawet ci stowarzyszeni w klubach motorowych – to pokazuje że ludzie ci, często utożsamiani z szybką i niebezpieczną jazdą,  dbają o własne bezpieczeństwo i w tej materii mogą być wzorcem dla pieszych. 
Źródło: KWP Poznań/Maciej Święcichowski


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet