reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej



PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracę



Partner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie





Sobota
21
lipiec
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jarocin

Pojechali i zobaczyli

2017-09-20 09:11:46

Zdjęcie: Tomasz Bartkowiak
Rajd rowerowy "Szlakiem inwestycji Gminy Jarocin" za nami. Ponad 250 uczestników wyprawy, łącząc przyjemne z pożytecznym, mogło "na żywo" zapoznać się z przedsięwzięciami zrealizowanymi w ostatnim czasie przez jarociński samorząd.

Wiedzę o inwestycjach uczestnicy rajdu sprawdzili w quizie z nagrodami. Szczęście w nim uśmiechnęło się do Anny Szczublewskiej, która z wyprawy wróciła do domu z nowym rowerem.
 
W niedzielny poranek cykliści spotkali się w zajezdni Jarocińskich Linii Autobusowych sp. z o.o. Tam przywitał ich radny rady miejskiej w Jarocinie, Przemysław Masłowski zachęcając do tego, by uważnie śledzili trasę przejazdu i inwestycje gminne, które po drodze będą mijali, ponieważ informacje te będą im bardzo przydatne przy rozwiązywaniu quizu inwestycyjnego. A było o co walczyć, bo główną nagrodą w konkursie był rower.
 
I tak ruszyli… Najpierw do Roszkowa, a dalej - do Siedlemina, gdzie zaplanowano pierwszy przystanek. Na terenie miejscowej szkoły rowerzyści regenerowali siły przy kawie i drożdżówce, by potem pokazać swą moc w specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach. Było przeciąganie liny, skoki w workach i test szybkości, a za udział w zabawie jej uczestnicy otrzymali upominki. Radny Andrzej Skrzypczak zdradził kolejne informacje o inwestycjach gminnych, które z pewnością przydały się przy dalszym rozwiązywaniu quizu.
 
Z Siedlemina cykliści wrócili do Jarocina, gdzie zobaczyli m. in. budowę mieszkań czynszowych przy ulicach Siedlemińskiej i Leszczyce, powstających w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus" oraz odwiedzili - Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie. Tam czekał ich kolejny przystanek i kolejna „dawka” informacji. O  jednym  z najnowocześniejszych zakładów zagospodarowania odpadów w kraju opowiedział przedstawiciel firmy Robert Pawłowski. Kiedy dorośli regenerowali siły i rozwiązywali ostatnie zadania quizu, dzieci z niespożytą energią tworzyły ogromne bańki mydlane. ZGO przygotowało dla uczestników prezenty, wśród których były peleryny przeciwdeszczowe. Na szczęście podczas tego rajdu okazały się zupełnie niepotrzebne, bo pogoda dopisała w 100 procentach. Ale przezorny, zawsze ubezpieczony – będą zawsze pod ręką.
 
Po pokonaniu 24-kilometrowej trasy uczestnicy rajdu zameldowali się na mecie w Wilkowyi, gdzie czekał na nich ciepły posiłek, mnóstwo festynowych atrakcji i dobra zabawa z nagrodami. Nie zabrakło też wspólnego zdjęcia rowerzystów, które wykonane zostało na starcie rajdu, a wręczone wszystkim uczestnikom na pamiątkę podczas finiszu.
 
- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację przedsięwzięcia. To był pierwszy rajd inwestycyjny, ale na pewno nie ostatni, bo inwestycji, które mamy do pokazania jest znacznie więcej. I jak się okazuje można je poznawać w przyjemnej atmosferze rajdu z atrakcjami dla całej rodziny. Dziękuję za wsparcie organizacyjne członkom Stowarzyszenia RoweLove, których patent na bezpieczny, rodzinny przejazd sprawdził się także naszym rajdzie  Szlakiem inwestycji Gminy Jarocin. To co, szykujemy się na wiosnę? - zapowiada kolejny rajd burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.
 


Fotorelacja


Zapytaj prawnika


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie




Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie



iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet