reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Z policji

Podpalacz tymczasowo aresztowany

2019-03-12 10:17:21

Zdjęcie: KPP Jarocin
31 - letni mężczyzna, zatrzymany w związku z podpaleniem w Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Trwa szacowanie strat spowodowanych pożarem.

6 marca br. ok godz. 15.00, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o pożarze w Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. W czasie, gdy zastępy Straży Pożarnej prowadziły akcję gaśniczą oraz wietrzenia mocno zadymionych pomieszczeń, policjanci ustalali przebieg zdarzenia i typowali osoby mogące mieć związek z tym pożarem.

 

Mundurowi ustalili, że pożar został wywołany w wyniku zamierzonego działania, a podłożony został w jednym z pokoi DPS-u. Kilka minut później mundurowi wytypowali podejrzanego o podpalenie i dokonali jego zatrzymania. Okazał się nim 31-letni pensjonariusz placówki. Mężczyzna w chwili zatrzymania przebywał wraz z innymi ewakuowanymi pensjonariuszami i pracownikami placówki na zewnątrz budynku. Został przewieziony do policyjnego aresztu.

 

31-latek w rozmowie z policjantami zaprzeczał, aby miał jakikolwiek związek z tym zdarzeniem. Jednakże zebrany przez śledczych materiał dowodowy oraz informacje pozyskane podczas przesłuchania świadków, upewniły policjantów, że to zatrzymany przez nich mężczyzna dopuścił się zarzucanego mu przestępstwa.

 

Na bazie zgromadzonych materiałów zatrzymanemu przedstawiono zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach mające postać pożaru. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8. Mężczyzna usłyszał też dwa inne zarzuty związane z uszkodzeniem mienia oraz znieważeniem, do których doszło w styczniu bieżącego roku.

 

Na wniosek policjantów i prokuratury, sąd aresztował tymczasowo mężczyznę na okres trzech miesięcy.

 

W wyniku zadymienia i zagrożenia pożarem ewakuowanych zostało 114 pensjonariuszy i 38 pracowników DPS-u. Trwa szacowanie strat, jakie w wyniku pożaru poniosło Starostwo Powiatowe w Jarocinie, któremu podlega Dom Pomocy Społecznej w Kotlinie.

 

Zobacz też: Pożar w DPS-ie. Zatrzymano podpalaczaFotorelacja

Źródło: KPP Jarocin


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet