reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Zapytaj prawnika
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie


Mieszków

Pobiegli ze stumetrową flagą

2018-11-07 09:02:07

Zdjęcie: jarocin.pl
Za nami VIII Mieszkowski Bieg im. Stanisława Taczaka. W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oprawa wydarzenia miała niezwykły charakter. Tuż przed biegiem rozwinięta została 100-metrowa flaga, harcerze złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka, a na rynku posadzono dwa dęby.

Mimo niesprzyjającej aury VIII Mieszkowski Bieg im. Stanisława Taczaka zapisze się w historii wielką czcionką.  Bieg odbył się w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu

 

Powstania Wielkopolskiego, a patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.  Dla upamiętnienia tej ważnej chwili na rynku w Mieszkowie posadzono dwa dęby, które zostały poświęcone  przez ks. proboszcza Krystiana Grabijasa.  Harcerze  z Hufca ZHP w Jarocinie złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka. Pięknym akcentem było rozwinięcie na rynku w Mieszkowie 100-metrowej flagi Polski. Inicjatorem jej wykonania był Józef Baumann, prezes LZS „Sokół” Mieszków. Na starcie biegu ulicami Mieszkowa stanęło ponad 50 osób. Mężczyźni pobiegli na dystansie 10 kilometrów, kobiety - 6 kilometrów.  Organizatorzy przygotowali także trasę dla uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych na dystansach od 900 metrów do 3 kilometrów.  Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie oraz strażacy z OSP w Mieszkowie i Osieku.

 

 
Źródło: jarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


< Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet