reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Patronat Medialny - Targi Export Expo

AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Z policji

Pili i pojechali... Mogło skończyć się tragicznie

2018-08-03 12:08:22

Zdjęcie: Archiwum
Dwa zatrzymane prawa jazdy, trzech kierowców pod wpływem alkoholu i kolizja. To wynik nieodpowiedzialnego zachowania amatorów jazdy na podwójnym gazie i policyjnych kontroli przeprowadzonych podczas ostatnich kilku dni.

Ostatnie dni lipca dla policjantów z Jarocina to nie tylko wzrost temperatury powietrza ale także wyraźny wzrost ilości osób, które najpierw schładzają organizm trunkami alkoholowymi, a następnie wsiadają za kierownicę. W ciągu czterechdni mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego trzy osoby, które najpierw piły a potem kierowały pojazdami mechanicznymi – także tymi na dwóch kołach.

 

W weekend policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Łuszczanowie. Jak wynikało ze zgłoszenia, na ulicy Długiej, miały się zderzyć dwa pojazdy: motorower i samochód osobowy. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że przyczyną kolizji było niezachowanie bezpiecznego odstępu za pojazdem poprzedzającym przez kierującego jednośladem, który najechał na tył Forda Fiesty. W czasie sprawdzania danych kierowców okazało się, że kierowca motoroweru marki Wojan, 58-letni mieszkaniec gminy Jarocin, ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wszystkich kategorii. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości motorowerzysty. Jak się okazało, miał on w swoim organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Takie stężenie alkoholu w połączeniu z wysokimi temperaturami z całą pewnością nie pozwoliło kierowcy na prawidłową ocenę odległości oraz szybką reakcję w momencie zagrożenia. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za złamanie zakazu grozi mu nie tylko zabranie uprawnień na 10 lat ale także do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany odpowie też za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

 

Kolejnym zatrzymanym, który wybrał się na przejażdżkę z promilami był 29-letni mieszkaniec Jarocina. Kierujący samochodem marki Peugeot Boxer zakończył swoją podróż na jednej z głównych ulic miasta po tym, jak policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik jaki wskazało urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu to 0,35mg/l (0,6 promila w organizmie).

 

Ponad 1,8 promila miał natomiast mieszkaniec gminy Jarocin, który wpadł w ręce mundurowych minionej nocy. Mężczyzna w takim stanie kierował samochodem marki Mercedes. Zatrzymany został w Jarocinie na ul. Dąbrowskiego.

 

Nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie poniosą konsekwencje prawne. Za popełnienie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 Kodeksu karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

 

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę. Utrata prawa jazdy, grzywna i wyrok więzienia to konsekwencje z jakimi muszą liczyć się kierowcy siadający za kierownice po alkoholu.

 

Eliminowanie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego z ulic to jedno z podstawowych zadań funkcjonariuszy i każdy kierowca musi liczyć się z tym, że policjanci sprawdzą jego stan trzeźwości.

 
Źródło: KPP Jarocin


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet