reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Zapytaj prawnika
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie


Cielcza

Piknik, dożynki i "cielecka ciota"

2018-08-21 09:08:00

Tłumy mieszkańców Cielczy wzięły udział w kolejnym pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Impreza połączona była z wiejskimi dożynkami, na których – jak to w Cielczy bywa – nie mogło zabraknąć, owianej legendą - „cieleckiej cioty”.

Miejscowa „Baba Jaga” okazała się nie taka straszna, jak mówią, ale za to dowcipna, „sypiąca” żartami w kierunku gości dożynkowo-piknikowych.

 

Pikniki rodzinne PWiK-u wpisały się na dobre do kalendarza imprez Ziemi Jarocińskiej. Doskonała zabawa towarzyszyła uczestnikom imprezy i tym razem. Piknik w Cielczy był jednak inny niż wcześniejsze, bo odbywał się obok wiejskich dożynek, podczas których podzielono tradycyjny bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż, a potem zaprezentowano program artystyczny z udziałem miejscowego zespołu śpiewaczego oraz dzieci ze szkoły w Cielczy.

Na plac przy Wiejskim Domu Kultury w Cielczy, gdzie odbywała się impreza, mieszkańców przyciągnęły także animacje dla dzieci i darmowe atrakcje na,  specjalnie do tego celu przygotowanym, placu zabaw. Fani Two Boys mogli potańczyć przy muzyce zespołu, a każdy kto zgłodniał, z pewnością znalazł coś dla siebie na jednym ze stoisk gastronomicznych.

 

W namiocie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie można było pozyskać ciekawe informacje na temat działalności spółki. Obok zaprzyjaźniona spółka - Zakład Gospodarki Odpadami - prezentowała ciekawostki na temat prawidłowego zagospodarowania odpadów. Tradycyjnie już organizatorzy przygotowali wycieczkę autobusem do oczyszczalni ścieków w Cielczy, która wkrótce stanie się jedną z najnowocześniejszych stacji odzysku surowców.  Inwestycyjna wycieczka nie ominęła również Stefanowa, gdzie budowana jest stacja uzdatniania wody. Podczas objazdu mieszkańcy mogli zapoznać się ze szczegółami tych, ale i pozostałych inwestycji realizowanych przez PWiK w ramach ogromnego projektu unijnego. Przypomnijmy, że na jego wykonanie przedsiębiorstwo pozyskało dofinansowanie w wysokości 128 mln zł. Dzięki temu w gospodarkę wodno-ściekową na terenie gminy Jarocin zainwestowane zostanie 255 mln zł.

 

 


Fotorelacja


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


< Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet