reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Środa
20
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Jarocin - Pleszew

Pierwsze takie operacje w Południowej Wielkopolsce!

2018-02-22 06:02:00

Po pierwsze, to wielki sukces lekarzy z pleszewskiego szpitala, którzy przeprowadzili pierwszą w Południowej Wielkopolsce operację rekonstrukcję i plastykę piersi po chorobie nowotworowej. Po drugie, jest duża szansa dla kolejnych kobiet czekających na taką operację, także z Jarocina i okolic.

W pleszewskim szpitalu wykonano, po raz pierwszy w Południowej Wielkopolsce, rekonstrukcję i plastykę piersi po chorobie nowotworowej. Operacje przeprowadził prof. Dawid Murawa w asyście chirurgów lek. Leszka Kaczmarka, lek. Radosława Lisieckiego i lek. Piotra Przybyły z pleszewskiego szpitala.

Zespół przeprowadził trzy operacje. Jedna z kobiet pochodziła z naszego rejonu, a dwie były z innych części Wielkopolski. Zrekonstruowano u nich piersi po wykrytym i leczonym raku sutka.

 
Pleszewskie Centrum Leczenia Raka Piersi będzie zabiegać o akredytację i tytuł „Breast Cancer Unit”, co pozwoli nam spełnić europejskie  standardy dotyczące postępowania i leczenia tej choroby - informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego. W tym szpitalu, rocznie leczonych jest 450 pacjentów z rakiem piersi, w tym około 150 operacyjnie.

 

Cztery lata temu z inicjatywy ordynatora Oddziału Onkologicznego - Zbigniewa Olejaka i ordynatora Oddziału Chirurgicznego - Pawła Przybył,y powstało Centrum Leczenia Raka Piersi, które postawiło sobie cele: profilaktyka, diagnostyka i leczenie raka piersi.

- W Polsce na badania profilaktyczne piersi zgłasza się około 40% kobiet, a np. w Niemczech, jak mówią nam koledzy z Amerland Kliniki, z którą współpracujemy, zgłaszalność kobiet wynosi około 80%. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy prof. A. Wojtyłę i prof. Zatońskiego, naukowców z olbrzymim doświadczeniem w dziedzinach epidemiologii i badań profilaktycznych, którzy na co dzień pomagają nam poprawić wyniki w dziedzinie profilaktyki chorób piersi - informuje I. Praczyk.

 

W zakresie diagnostyki - wprowadzono zasadę, że pacjentka po pojawieniu się w PCM, w tym samym lub następnym dniu ma pobrany materiał do badań histopatologicznych. Druga zasada polega na tym, że pacjentką po zabiegu zajmuje się specjalnie powołana osoba tzw. koordynator, który jest z nią w stałym kontakcie i powiadamia o kolejnych etapach leczenia. Diagnostyka kończy się zebraniem specjalistów, które odbywa się raz w tygodniu. Są to specjaliści z zakresu chirurgii, onkologii, radiologii, lekarze od prof. Milewskiego oraz psycholog. Zespół ten ustala zasady i kolejność leczenia (radioterapia, chemioterapia, operacja).

 

Zdajemy sobie sprawę, że coraz większa liczba pacjentek stawia przed nami coraz większe wyzwania, np. moglibyśmy przeznaczyć jedną z sal operacyjnych tylko do operacji onkologicznych. Chcemy uzyskać akredytację dla naszego Centrum Leczenia Raka Piersi i uzyskać tytuł "Breast Cancer Unit", czyli spełnić w naszym szpitalu wymogi polskie i europejskie dotyczące postępowania w tej chorobie. Gwarantem sukcesu całego przedsięwzięcia dla pacjentek z Południowej Wielkopolski, jak i naszego Oddziału Chirurgicznego jest współpraca z prof. Dawidem Murawą - kończy I. Praczyk.

 


Reklama: Praca dla opiekunek osób starszych Niemcy, Anglia | Promedica24


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet