reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowejPsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Niedziela
22
lipiec
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Poradnik turysty

Piękna Polska - poznaj Bieszczady

2016-07-25 07:07:00

Zdjęcie: Archiwum
Z Wielkopolski na Podkarpacie niestety nie jest blisko. Jest to jednak z pewnością niepowtarzalna wyprawa, a widok Bieszczad na długo pozostaje w pamięci.

W porównaniu z innymi propozycjami letnich wycieczek w naszym cyklu „Poradnik turysty”, ta zdecydowanie musi być kilkudniową zaplanowaną wyprawą. A naprawdę jest, co zwiedzać i zobaczyć na wschodniej ścianie naszego pięknego kraju.

Cztery dni spędzone w okolicy Rzeszowa i Przemyśla powinny wystarczyć, by wywieźć stamtąd niepowtarzalne wspomnienia.

 

Co warto zobaczyć? Po pierwsze wspaniałą starówkę w Przemyślu, mieście królewskim i dwóch religii, jak się je nazywa. Tam mieszczą się dwie katedry rzymsko-katolicka i obrządku bizantyjsko-ukraińskiego. Przepiękny widok rozpościera się z Kopca Tatarskiego (z monumentalnym Krzyżem Zawierzenia) na usytuowane niżej miasto i okolice. Warto też zobaczyć Zamek Kazimierzowski oraz krajobraz, jaki tworzy San na tle starego miasta. Oczywiście dla odważnych Przemyśl przewiduje wycieczkę podziemiami.

 

Pozostając w klimacie zamków nieodzownym jest odwiedzenie zamku w Krasiczynie, który czas żyje tragicznymi wydarzeniami, które dotknęły rodzinę Krasickich. Jest to przepiękny odrestaurowany, choć tylko w części obiekt, jedyny tego rodzaju obiekt w Europie.

 

Nieodzownym jest zajrzenie do Sanoka i obejrzenie tamtejszego skansenu, który robi naprawdę ogromne wrażenie. Jego obejrzenie w całości, to ładnych kilka godzin wędrówki pomiędzy starymi cerkwiami, kościołami, domkami drewnianymi z okresu od XVII do XX w.

 

Oczywiście wjazd w Bieszczady, to Solina. Przepiękne widoki i niezwykła zapora... Na ten temat napisano i powiedziano wiele. Teraz czas to zobaczyć na własne oczy.

 

A na koniec wisienka na torcie – Tarnica, najwyższy szczyt Bieszczad. Wędrówka ciężka i długa, tym bardziej, że po drodze nie ma żadnych schronisk. Warto więc zabrać odpowiednia ilość wody i jedzenia. To ostatnie chwile by zobaczyć te góry przed całkowitą ingerencją człowieka i zalaniem turystów, których już w tych rejonach coraz więcej.

Zatem, nie zastanawiajcie się. W drogę, w Bieszczady!

Zapytaj prawnika


Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet