reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
19
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Lgów

Pamięci majora Gorzeńskiego

2018-06-14 07:47:16

Z inicjatywy Koła Żerków Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lgowie, odprawiona została msza św. z ceremoniałem wojskowym. Wydarzenie to miało miejsce w 92. rocznicę śmierci majora Zbigniewa Gorzeńskiego-Ostroroga, dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego oraz wszystkich jego podkomendnych.

Nabożeństwo odprawił i homilię wygłosił ksiądz proboszcz Przemysław Kubiak. W mszy św. uczestniczyły władze samorządowe z burmistrzem Żerkowa Jackiem Jędraszczykiem i starostą jarocińskim Teodorem Grobelnym, a także rada sołecka Lgowa, delegacje kół TPPW z Jarocina z prezesem Waldemarem Kwiecińskim i Żerkowa z prezesem Robertem Rogackim oraz harcerze żerkowskiej 33. Drużyny Harcerskiej im. M. Kopernika.

 

Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe: 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk im. gen. bryg. S. Taczaka, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Żerkowie, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Jarocina, Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. J. Dziubińskiej w Tarcach, Gimnazjum im. Z. Herberta w Żerkowie, Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Żerkowie oraz Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Dobieszczyźnie.

 

Witając przybyłe delegacje, ksiądz proboszcz wyraził radość, iż kolejna z uroczystości poświęconych mjr. Gorzeńskiemu, gromadzi coraz liczniejsze grono uczestników. W homilii zwrócił natomiast uwagę na problem egoizmu człowieka, skutkujący brakiem poszanowania prawa zarówno Bożego i ludzkiego. Człowiek taki nie potrafi bowiem bezinteresownie kochać ani okazywać szacunku i życzliwości. Stąd wynikające problemy w rodzinie, a także w relacjach międzyludzkich w społeczeństwie, czy całym państwie. Po mszy na przykościelnym cmentarzu odbyła się uroczystość przy kwaterze Gorzeńskich i Skarżyńskich, gdzie wartę honorową wystawili żołnierze batalionu jarocińskiego. Po odśpiewaniu hymnu państwowego proboszcz przewodniczył modlitwie za duszę majora Gorzeńskiego i jego podkomendnych. Następnie zgromadzone delegacje złożyły kwiaty i znicze. Na zakończenie uroczystości poczty sztandarowe oddały honor dowódcy jarocińskich oddziałów powstańczych. Mimo padającego deszczu, uroczystościom towarzyszyli licznie zgromadzeni mieszkańcy Lgowa oraz ziemi żerkowskiej oddając hołd tym, którzy wywalczyli wolność pokoleniom Wielkopolan.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż odbywające się cyklicznie uroczystości lgowskie skupiają wiele lokalnych środowisk, których celem jest ich uświetnienie. Stąd pomoc w organizacji obchodów ze strony magistratu w Żerkowie oraz młodzieży z Lgowa, pielęgnującej grób majora Gorzeńskiego.

 FotorelacjaREKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet