reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

Zapytaj prawnika

PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama firmy Inspiro Design oferująca szeroką gamę płytek ceramicznych

Reklama internetowa w gazecie
Reklama - ogłoszenie o pracęPartner gazety internetowej iJarocin.pl
Reklama internetowa w gazecie

Sobota
15
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Cielcza

Ozoboty, Scottie Go, mBoty, Lego Mindstorm

2018-05-11 08:05:00

Walka sumo robotów oraz warsztaty z programowania Ozobotów, Scottie Go, mBotów oraz Lego Mindstorm towarzyszyły konferencji promującej innowacyjne technologie edukacyjne, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Cielczy.

W RoboD@y, czyli imprezie dla pasjonatów robotyki wzięło udział prawie 200 dzieci z 7 szkół podstawowych z terenu gminy Jarocin. Nie zabrakło także nauczycieli, rodziców oraz przedsiębiorców. Podczas konferencji poruszono wiele tematów dotyczących innowacyjnego nauczania. O projektach realizowanych w gminie Jarocin mówił przewodniczący rady miejskiej, Rajmund Banaszyński.  Samorządowiec przedstawił wnioski płynące z realizacji programu „eSzkoła – Moja Wielkopolska” oraz projektu „Jarocin – kreatywna szkoła”, w ramach którego do szkół Jarocina i gminy Jarocin trafiło około  850 komputerów. Podkreślił także, jak ważną rolę odkrywa zmotywowany nauczyciel. – Choć wyposażylibyśmy szkoły w super nowoczesne urządzenia – bez nauczyciela pasjonata, który potrafi zauroczyć uczniów, wykorzystanie najnowszych technologii byłoby niemożliwe – powiedział Rajmund Banaszyński.

 

W ramach konferencji  odbyły się warsztaty nauki programowania: Arduino, Ozoboty, Scottie Go, Kodowanie na dywanie, mBOTy oraz Lego Mindstorm Ev3. Na finał zaprezentowano pokaz walk sumo robotów EV3, który wzbudził wśród publiczności prawdziwą eksplozję emocji. Dzieci i młodzież gorąco dopingowały swoje drużyny, które wcześniej, w trakcie warsztatów, zbudowały i zaprogramowały roboty Lego Mindstorm Ev3. I  miejsce w pojedynku zdobyli uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Cielczy, kolejne: II,III i IV - gimnazjaliści Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie. 
Organizatorami przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Urząd Miejski w Jarocinie i Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie.

 Fotorelacja
Reklama internetowa w gazecie
Napisz list do naszej gazety internetowej

Reklama internetowa w gazecie
Reklama lombardu w Jarocinie
Reklama strony WWW
Autopromocja zakładki taxi

Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecieiJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet