reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


Partner gazety internetowej iJarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
18
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z powiatu

Nowy tomograf w szpitalu w Jarocinie

2019-01-18 13:49:21

Zdjęcie: Archiwum
Jarociński szpital wydzierżawił tomograf komputerowy. To nowoczesne, 64-rzędowe urządzenie będzie w placówce funkcjonowało przez najbliższe 3 lata. Firma, z którą podpisano umowę- wzięła na siebie kompleksowe utrzymanie tomografu, łącznie z ewentualnymi naprawami. Zastąpi on stare, 10 letnie urządzenie, które przez te wszystkie lata było mocno eksploatowane.

Z nowego tomografu komputerowego pacjenci jarocińskiego szpitala będą mogli korzystać jeszcze w styczniu. Lada dzień urządzenie zostanie zainstalowane w pracowni TK. Zajmie miejsce 6-rzędowego aparatu, który jest już przestarzały i nie jest tak precyzyjny, jak nowoczesne urządzenia. 
 
 
Decyzja o wydzierżawieniu tomografu była  trudna. Analizowaliśmy wszystkie za i przeciw długo i dokładnie. Uznaliśmy jednak, że szpitala nie stać na zakup nowego aparatu za kilka milionów złotych. Poza tym tego rodzaju sprzęt nie jest niezawodny, bo też się psuje i naprawa często spada na barki właściciela, co wiąże się z kolejnymi wydatkami. Są też podzespoły, które co jakiś czas wymagają wymiany. A mało kto bierze pod uwagę, że koszty są horrendalne. Czasami wynoszą nawet jedną czwartą ceny całego urządzenia. Dlatego postanowiliśmy, że przez najbliższe trzy lata będziemy tomograf wynajmować -wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala. 

 

Nowy, 64-rzędowy tomograf to model Brilliance firmy Philips. Jak zapewnia producent - jest zbudowany w oparciu o unikalną technologię Essence, która dzięki wyjątkowej budowie lampy rentgenowskiej, detektora oraz zaawansowanym metodom rekonstrukcji obrazów poszerza możliwości kliniczne urządzenia. A jest ono przeznaczone do wykonywania najbardziej zaawansowanych badań diagnostycznych metodą wielowarstwowej tomografii komputerowej. Zapewnia też najwyższą wydajność obrazowania w badaniach naczyń mózgu, naczyń wieńcowych i płuc, a także w medycynie ratunkowej. 

 


REKLAMA - TEL-MAX - telefony komórkowe, nowe i używane


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

Reklama internetowa w gazecie


Polub nas na Facebooku

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy iJarocin.pl reklama w sieci gazet